Elbistan Belediyesi Facebook Sayfası
WebMail
 
Anasayfa Başkan Kurumsal Hizmetler Haberler Elbistan Multimedya Kent Rehberi İletişim RSS
E-Belediye'de borç sorgulama Kredi Kartı ile tahsilat başlamıştır.
Kamuoyuna Saygıyla Arz Olunur
Elbistan Pınarbaşı Ceyhan Nehri kaynağındaki yosun üremesi nedeniyle oluşan görüntüden dolayı Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Elbistan Pınarbaşı Ceyhan Nehri kaynağındaki yosun üremesi nedeniyle oluşan görüntüden dolayı Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Değerli Elbistan halkımız, Pınarbaşı mevkiindeki Ceyhan Nehri KAYNAĞI yani suyun karaya çıkış bölgeleri ve ırmak halinde Kahramanmaraş Büyükşehir sınırları içerisindeki akan nehir yatağı Büyükşehir Kanunu Madde 7 gereğince Büyükşehir Belediyesi yetki ve sorumluluğundadır. Bu kanunla 2014 yılından itibaren Ceyhan Nehri kaynağının bakım ve temizliği, Ceyhan Nehrinin Elbistan ilçe sınırlarındaki nehir yatağının temizlik ve bakımı hatta sair ilçelerdeki nehir yatağının bakım ve temizliği Büyükşehir Yasası Madde 7 gereği Büyükşehir Belediyesine aittir.

Bu çerçevede 2014 yılından itibaren kaynak kısmı ve nehir yatak kısmı Elbistan Belediyesi yetki ve sorumluluğunda değildir. Ceyhan kaynağındaki park (Sultan Abdülhamit Han parkı) Elbistan Belediyesine aittir. Suyun kaynak kısmı ile park kısmı karıştırılmamalıdır.

Ceyhan ırmağının şehir içinde ki akan bölgesinin kenarlarındaki Nehir Hastanesi gibi Milli Eğitim Müdürlüğü gibi Ceyhan Camii gibi kara parçaları nasıl ki ırmak yatağı ile ilgili değilse Ceyhan Nehri kaynak kısmı ile park kısmı da ayrıdır.

Değerli Elbistanlılar; 2009-2014 yılları arası gerek kaynak kısmı gerekse ırmak yatağı Elbistan Belediyemiz tarafından mükemmel bir şekilde temizlenmiştir. Eğer yetkili kurum kaynak kısmını belediyemize devir ederse tekrar temizleriz veya talep gelirse her zaman yardıma hazırız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ELBİSTAN BELEDİYEMİZ GÖZETİMİNDEKİ 2013 YILI TEMİZLİK ÇALIŞMASI SONRASI PINARBAŞI

 


 
Aktif Ziyaretçi : 42
Toplam Ziyaretçi : 1736805
Sayfa gösterimi : 4001809
IP : 54.81.197.24
 
 Elbistan Belediyesi Basın Yayın 2018 | Bütün Hakları Elbistan Belediyesi'ne aittir.