Elbistan Belediyesi Facebook Sayfası
WebMail
 
Anasayfa Başkan Kurumsal Hizmetler Haberler Elbistan Multimedya Kent Rehberi İletişim RSS
E-Belediye'de borç sorgulama Kredi Kartı ile tahsilat başlamıştır.
ARMADAŞ ve KASKİ’ye Verilen Hizmetin Ücreti Alınıyor
Elbistan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Cebrail Çatalbaş, ARMADAŞ ve KASKİ ile yapılan protokoller ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçların kullanımına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Çatalbaş, ARMADAŞ ve KASKİ ekiplerine verilen asfalt ve araç desteğinin karşılığının belirlenen rayiç üzerinden tahsil edildiğini söyledi.

ARMADAŞ’a imzalanan protokol doğrultusunda ton başı olarak ücret anlaşması yapıldığını kaydeden Elbistan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Cebrail Çatalbaş, şöyle konuştu:

“İlçemizde doğalgaz altyapı faaliyeti yapan ARMADAŞ ile son bir hafta içerisinde belediyemizle beraber hasat gören asfaltlarda yama çalışması yapıyoruz. Bu konuda kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı duyduk. ARMADAŞ, özel bir firmadır. Yaptıkları tekrar eski haline getirmek onların görevidir. Ancak yaklaşan kış şartlarında belediyemize ait asfalt plentinden malzeme talebinde bulundular. Asfalt malzemesini, şehrimizin sokaklarının ve caddelerinin biran önce tamir edilmesi için imzaladığımız protokol dahilinde ton başı şeklinde anlaşıldı. Bu anlaşma, Meclis gelir tarifesinden çok üst seviyede yapıldı. Aynı anda belediyemize ait araçlarımız da doğalgaz nedeniyle meydana gelmeyip, Elbistan Belediyesi’nin sorumluluğunda olan tahribatları da paralel olarak yama çalışması yapıyor. Bazı ekipmanlarımızı kullandıkları zaman da bunun bedeli de Meclis gelir tarifesi üzerinden parasını alacağız. Burada belediyemizin herhangi bir kaybı olmayacak. Kar yağmadan ve vatandaşlarımız daha fazla mağdur olmasın diye bu şekilde bir yöntem seçildi.”

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) ile de benzer bir protokol yapıldığının bilgisini veren Çatalbaş, yapılan her işin ücretinin aylık olarak Elbistan Belediyesi’ne ödeneceğini vurgulayarak, “KASKİ’nin de yollarda yaptığı tahribatlar var. KASKİ’nin Elbistan’da ne parke ne de asfalt ekibi var. KASKİ ile belediyemiz arasında bir protokol yapıldı. Bu protokol çerçevesinde KASKİ’nin tamirat yapıp bozduğu yerlerdeki çalışmalar, belirlenen rayiç üzerinden Elbistan Belediyesi tarafından yapılacak. Bu çalışmanın sonucunda ortak hak ediş yapılacak ve KASKİ, bu hak edişlerin parasını her ay belediyemize ödeyecek” dedi.

Son olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne ait araç ve iş makinelerinin Elbistan Belediyesi’ne vereceği desteğe ilişkin de açıklama yapan Çatalbaş, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Elbistan Fen İşleri Sorumlusu Yunus Emre Derinöz Bey, Başkan Vekilimiz Sayın Ahmet Tıraş Bey’le görüştü. Büyükşehir Belediyesi, bize her konuda kamyon ve iş makinesi yapacak. Kendi aramızda böyle bir istişare yaptık. Böylelikle bu kışı daha rahat bir şekilde geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

 
Aktif Ziyaretçi : 48
Toplam Ziyaretçi : 1889190
Sayfa gösterimi : 4352627
IP : 52.23.192.92
 
 Elbistan Belediyesi Basın Yayın 2019 | Bütün Hakları Elbistan Belediyesi'ne aittir.