Elbistan Belediyesi Facebook Sayfası
WebMail
 
Anasayfa Başkan Kurumsal Hizmetler Haberler Elbistan Multimedya Kent Rehberi İletişim RSS
E-Belediye'de borç sorgulama Kredi Kartı ile tahsilat başlamıştır.
HABERLER
Elbistan Belediye Başkanlığı Taşeron İşçilerle İlgili Sınav Duyurusu
Elbistan Belediye Başkanlığı Taşeron İşçilerle İlgili Sınav Duyurusu
   
Elbistan Belediye Başkanlığı Taşeron İşçiler İle İlgili Ek Kararlar
ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI TAŞERON İŞÇİLER İLE İLGİLİ EK KARARLAR
   
Belediyemiz Taşeron İşçilerinin Ek Gelen Güvenlik Soruşturması Veya Arşiv Araştırması Durumları
Belediyemiz Taşeron İşçilerinin Ek Gelen Güvenlik Soruşturması Veya Arşiv Araştırması Durumları
   
Belediyemiz Taşeron İşçilerinin Güvenlik Soruşturması veya Arşiv Araştırması Durumları
BELEDİYEMİZ TAŞERON İŞÇİLERİNİN GÜVENLİK SORUŞTURMASI VEYA ARŞİV ARAŞTIRMASI DURUMLARI
   
SINAV KURULUNDAN SINAV SONUÇLARI DUYURUSU
İLGİ: 01.01.2018 TARİH 30288 SAYILI ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI'NIN KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA DAYALI HİZMET ALIM SÖZLEŞMELERİ KAPSAMINDA ÇALIŞTIRILMAKTA OLAN İŞÇİLERİN SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA VEYA MAHALLİ İDARE ŞİRKETLERİNDE İŞÇİ STATÜSÜNE GEÇİRİLMESİNE İLİŞKİN 375 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMENİN GEÇİCİ 23 VE GEÇİCİ 24. MADDELERİNİN UYGULANMASINA DAİR USUL VE ESASLAR TEBLİĞİ İLGİ TARİH VE SAYILI TEBLİĞE GÖRE ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI BÜNYESİNDE ÇALIŞAN HİZMET ALIMI ŞİRKET İŞCİLERİNDEN BAŞVURUSU KABUL EDİLİP SINAVA GİRENLERİN SINAV SONUÇLARI
   
SINAV KURULU DUYURUSU
İLGİ: 01.01.2018 TARİH 30288 SAYILI ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI'NIN KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA DAYALI HİZMET ALIM SÖZLEŞMELERİ KAPSAMINDA ÇALIŞTIRILMAKTA OLAN İŞÇİLERİN SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA VEYA MAHALLİ İDARE ŞİRKETLERİNDE İŞÇİ STATÜSÜNE GEÇİRİLMESİNE İLİŞKİN 375 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMENİN GEÇİCİ 23 VE GEÇİCİ 24. MADDELERİNİN UYGULANMASINA DAİR USUL VE ESASLAR TEBLİĞİ İLGİ TARİH VE SAYILI TEBLİĞE GÖRE ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINA BAGLI MÜDÜRLÜKLERDE HİZMET ALIMI YOLUYLA ÇALIŞANLARIN İLGİLİ MÜDÜRLÜKLER OLARAK SINAV YERİ, SINAV TARİHİ, SINAV SAATI VE SINAVA GİRECEKLERİN LİSTESİ EKDEKİ LİSTELERDE BELİRTİLMİŞTİR.
   
Belediyemizden Mardin'e, Gönül Köprüsü
Elbistan Belediyemiz ve Mardin Kızıltepe Ortaokulu arasında kurulan "Gönül Köprüsü Projesi" kapsamında, Mardin Kızıltepe Ortaokulu'nda kurulan kütüphaneye, Belediyemizce kitap hediye edildi.
   
ÖNEMLİ DUYURU
Önemli Duyuru
   
İlçe Genelinde Kapalı Yolumuz Bulunmamaktadır
Belediyemiz karla mücadele ekipleri, ilçe genelinde sabaha karşı başlayan yoğun kar yağışının ardından çalışmalarına hız verdi. Çalışmalar sonrası ilçe genelinde kapalı yol bulunmamaktadır.
   
Bu Karar İslam Ümmetinin Kalbine Vurulmuş Bir Hançerdir
Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, ABD Başkanı Donald Trump'un Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması sonrası bir basın açıklaması yaptı. Başkanımız Av. Durmuş Küçük açıklamasında, " Bu karar İslam ümmetinin kalbine vurulmuş bir hançerdir" dedi.
   
Belediye Başkanımızdan 15 Temmuz Teşekkürü
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün yıl dönümünde demokrasi meydanlarını boş bırakmayan ve demokrasimize sahip çıkan Elbistanlı hemşerilerimize teşekkür etti.
   
Belediye Başkanımızda Şehit ve Gazilere Ziyaret
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı kapsamında Elbistan Şehit ve Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.
   
Asfaltlama Sezonumuz Başladı
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük, asfaltlama sezonunun başladığını belirterek, bu dönem içerisinde 300 bin metrekare sıcak karışımı asfaltlama yapılacağını belirtti.
   
Belediyemizde Bayramlaşma Programı
Ramazan Bayramı münasebetiyle Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük, Belediye personelimiz ve hemşehrilerimizin katılımı ile bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.
   
Belediye Başkanımızdan Bayram Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Belediye Başkanımız Durmuş Küçük mesajında, Bayramlardaki birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğunu söyledi.
   
Belediye Başkanımızdan Regaip Kandili Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük 29 Mart tarihinde başlayan üç aylar ve 30 Mart Perşembe akşamı idrak edeceğimiz Regaib Kandili vesilesiyle yazılı bir mesaj yayınladı.
   
Özel Yıldız Öğrencilerinden Belediye Başkanımıza Ziyaret
Özel Yıldız İlköğretim Okulu 4/A Sınıfı öğrencileri ve Sınıf Öğretmeni Mehmet Kılınç ile birlikte Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret ederek, yerel yönetimlerin çalışmaları ve hizmetleri hakkında bilgi aldı.
   
İstikrar ve İstikbal İçin EVET Demeliyiz
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük, Belediye Meclis Üyelerimiz ve Belediye Personelimiz ile birlikte bir araya gelerek 16 Nisan tarihinde yapılacak olan Referandum’da EVET çıkması için elimizden geleni yapacağız dedi.
   
Çanakkale, Tarihe Şehitlerimizin Kanları ile Yazılmıştır
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Belediye Başkanımız açıklamasında, Mehmet Akif Ersoy, Çanakkale’de savaşan kahramanları Bedr’in aslanlarıyla mukayese etmiş, mezar taşı olarak başlarına Kabe’yi layık görmüştür ifadelerine yer verdi.
   
Kamuoyuna Saygıyla Arz Olunur
Elbistan Pınarbaşı Ceyhan Nehri kaynağındaki yosun üremesi nedeniyle oluşan görüntüden dolayı Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
   
Maraş Eşine Az Rastlanır Bir Kahramanlık Destanı Sergilemiştir
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük, Kahramanmaraş’ın Düşman İşgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
   
Belediye Başkanımız Şehircilik Şurasına Katıldı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen ‘Şehircilik Şurası’ toplantısına katıldı.
   
Ülkemizin, Devletimizin ve Milletimizin İstikrarı İçin EVET
Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük yaptığı açıklamada, anayasa değişikliği referandumunda şahsı ve temsil ettiği kurum adına kararımızın 'evet' olduğunu açıkladı.
   
Örnek Esnafımıza Örnek İşyeri Belgesi
Elbistan Belediyemiz tarafından başlatılan Örnek İşyeri uygulaması ile olumlu şartları taşıyan işyerlerine belgeleri, Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük tarafından verildi.
   
Belediye Başkanımızdan Gazeteciler Günü Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
   
Emniyet Teşkilatımıza Başsağlığı Ziyareti
Elbistan Belediye Başkan Yardımcısı Kahraman Koç ile Belediye Müdürleri, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Barış Murat Başol’u ziyaret ederek, İstanbul’daki terör saldırısından dolayı başsağlığı dilediler.
   
Karla Mücadelemiz Hız Kesmeden Devam Ediyor
Elbistan Belediyemizce ilçe genelinde başlatılan karla mücadele çalışmaları 24 saat hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında hem elle kaldırım temizleme ekibimiz hem de birçok kar kürüme ve tuzlama araçlarımız bulunuyor.
   
Servisçiler Derneğinden Belediye Başkanımıza Ziyaret
Elbistan’da faaliyet gösteren öğrenci servisçilerinin kurduğu Elbistan Öğrenci Servisleri Derneği (EÖSDER) Başkanı Said Doğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret ettiler.
   
Belediyemizden 15 Bin Adet Kandil Simidi Dağıtıldı
Belediyemizce Mevlid Kandili münasebetiyle, Ulu Cami ve Çarşı Atik Cami’nde ikindi namazına müteakiben 15 bin adet kandil simidi dağıtımı gerçekleştirdi.
   
Belediye Başkanımızdan Kandil Mesajı
Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük, Pazar akşamı idrak edeceğimiz Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Küçük mesajında, Bu kutlu gecenin dünyada barış huzur ve kardeşliğe vesile olması temennisinde bulundu.
   
Belediyemizden Şehit ve Gazilere Anlamlı Destek
Elbistan Belediyemizin almış olduğu encümen kararı ile Mehmet Akif Ersoy Belediye Evi’nde, Şehit yakınları ve Gazilerile yapılan kahve sıcak içeçek ikramların ücretsiz olmasını kararlaştırıldı.
   
İlk "Örnek İşyeri Belgeleri" Verildi
Elbistan Belediyemiz tarafından başlatılan Örnek İşyeri uygulaması ile olumlu şartları taşıyan işyerlerine ilk belgeleri, Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük tarafından verildi.
   
Şeker Fabrikası Müdüründen Belediyemize Asfalt Teşekkürü
Elbistan Şeker Fabrikası Müdür Ahmet Büyük, Şeker Fabrikası’na yapılan Asfalt yol nedeniyle Elbistan Belediyesine teşekkür ziyaretinde bulundu.
   
Muhtar Çolak; “100 Yıllık Yolumuza İlk Bakım Onarım Yapıldı”
Izgın Mahallesi Muhtarı Cuma Çolak, Mahallelerine yapılan yol nedeniyle Elbistan Belediyemize teşekkür etti. Muhtar Çolak mahallelerinde ki bu yolun 100 yıllık bir yol olduğunu ve ilk bakım onarımın yapıldığını ifade etti.
   
Belediye Başkanımızdan Öğretmenler Günü Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, 24 Kasım Öğretmenler günü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, öğretmenlerin toplumu var eden, topluma şekil veren toplum mühendisleri olduğunu ifade etti.
   
Elbistan Belediyemiz“Örnek İşyeri” Projesi ile Esnafları Yüceltiyor
Elbistan Belediyemiz tarafından başlatılan Örnek İşyeri uygulaması ile olumlu şartları taşıyan işyerlerine belge verilmeye başlandı. Her ay farklı iş dallarında yapılacak olan Örnek İşyeri uygulaması kapsamında Elbistan Belediyemiz Zabıta Ekiplerince yapılan incelemeler sonrası, olumlu şartları taşıyan işyerlerine belgeleri veriliyor. Elbistan Belediyesi bu örnek uygulama ile örnek işyerlerini ve esnafları adeta onura ediyor.
   
Parkların Bakım ve Onarım Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor
Elbistan Belediyemizce ilçe genelinde bulunan tüm parklarda bakım-onarım ve çevre düzenlemelerine devam ediyor. Özellikle Belediye Başkanı Sayın Durmuş Küçük döneminde ilçe genelinde yapılan 42 parkın, her türlü bakım-onarım ve çevre düzenlemesine aralıksız olarak sürdürülüyor. Mahalle sakinler bu çalışmaları takdirle karşılıyor.
   
Mevlana Cami Gün Sayıyor
Elbistan Belediyemiz tarafından inşaatına bir süre önce başlanan Mevlana Cami, hizmet için gün saymaya başladı. Görkemli ibadethane inşaatında sona yaklaşıldı. Ulu Camii ile bir bir aynı ölçülerde yapılan Mevlana Cami çevre düzenlemesi ile de farklı ve anlamlı bir görüntü sergiliyor.
   
Şehidimize Anlamlı Sadakat
Elbistan Belediyemiz Belediye Meclis Kararı ile ilçe merkezinin en güzel alanlarından olan Ceyhan Parkının adını “Şehit Özel Harekât Polisi İsrafil Kargı” olarak değiştirdi. “Şehide Anlamlı Sadakat” olarak anlamlandırılan bu karar Elbistan halkı tarafından takdirle karşılandı.
   
Amaç: “Kutsal Değere Sahip Çıkmak”
Elbistan Belediyemiz bölgenin inci gerdanı konumunda bulunan Ceyhan Nehri’nde temizlik çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Güzelim Ceyhan, çalışmalar kapsamında, şehir merkezinden geçen güzergâhta saz ve yosun biçme çalışmalarına ek olarak nehre atılan yabancı maddeler arındırılıyor. Elbistan Belediyemiz, bu periyodik çalışmalarla kutsal nehir Ceyhan’a olan sorumluluğunu yerine getiriyor.
   
Toz ve Çamur Devri Mazi Oldu
Elbistan Belediyemizin hizmet programında yer alan asfaltlama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda şehir içi, mahalleler başta olmak üzere bölge hastanesinin de çevre düzenlemesi yapılarak asfaltlaması tamamlandı. Büyükşehir Kanunu sonrası 14,’ten 92’ye çıkan tüm mahallelere adeta sıcak asfalt hizmeti yağdı. Elbistan Belediyemizin bu çalışmaları ile Elbistan ve bölgesinde toz ve çamuru adeta tarih oldu.
   
Belediye Başkanımızdan Bayram Mesajı
Elbistan Belediye Başkanınımız Sayın Durmuş Küçük, 12 Eylül Pazartesi günü idrak edeceğimiz Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
   
BASIN DUYURUSU
   
Belediye Başkanımızdan Salgın İle İlgili Açıklama
Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük, ilçe merkezinde yaşanan salgınla ilgili olarak, olayın sorumlusunun Elbistan Belediyesi olduğu yönünde bazı ulusal medya organlarında yer alan haberlere dair yazılı bir açıklama yaptı.
   
Belediye Başkanımız Binlerle, Darbeye Karşı Mitingi Düzenledi
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın DURMUŞ KÜÇÜK AK Parti ye ve ülkemize yapılan darbe girişimine karşı destek olmak için binlerce vatandaşımız ile Cumhuriyet Meydanından başlattığı demokrasi mitingi yürüyüşünü AK Parti İlçe Teşkilatı önünde devam ettirdi.
   
Belediye Başkanımızdan Darbeye Karşı Mitingi
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın DURMUŞ KÜÇÜK AK Parti ye ve ülkemize yapılan darbe girişimine karşı destek olmak için binlerce vatandaşımız ile Cumhuriyet Meydanından demokrasi mitingi yürüyüşünü başlattı.
   
Belediye Başkanımızdan AK Parti’ye ve Devletimize Destek
Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük, AK Parti ve Devletimize yapılan darbe girişimi nedeniyle, AK Parti’ye ve Devletimize destek olmak için bu gün Cumhuriyet Meydanında toplanan vatandaşlarımıza seslendi.
   
2015 Yılı Faaliyet Raporumuz
2015 Yılı Faaliyet Raporumuz
   
Belediyemiz İtiraz Etti Ekmek Zammı İptal Edildi
Geçtiğimiz günlerde ilçe genelinde yapılan Ekmek Zammı sonrası Elbistan Belediyemizce, Elbistan Kaymakamlığına yapılan itiraz sonrası kurulan komisyon ekmek zammını iptal etmiştir. Ekmek Fiyatları yine 80 Krş tan satılmaya devam edecektir.
   
Belediye Başkanımızdan Ramazan Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük Ramazan Ayı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.
   
Elbistan Belediyemiz Artan Ekmek Fiyatlarına İtiraz Etti.
Elbistan Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Kahraman Koç İlçemiz genelindeki Ekmek Fırınlarının uyguladığı ekmek zammı hakkında basın açıklaması yaptı.
   
Asfalt Sezonumuz Kurban Kesilerek Başladı
Elbistan Belediyemiz tarafından 2016 yılı asfalt sezonu kurban kesilerek başladı. 2016 yılı içerisinde 30 km asfaltlama yapılması planlanmaktadır.
   
Halk Günü Devam Ediyor
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük tarafından başlatılan Halk Günü’nün ikincisi yapıldı.
   
Belediye Başkanımız Durmuş Küçük “İşsizlikle Mücadelemiz Devam Ediyor”
İstanbul’da faaliyet gösteren Fıratpen firması, Elbistan Belediyemizin katkılarıyla Elbistan’da sundukları istihdam şartları ve personel ihtiyaçlarının anlatıldığı bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.
   
Belediyemizce Ceyhan Nehri Üzerinde 9. Köprünün Temeli Atıldı
Elbistan Belediyemizce Ceyhan Nehri üzerinde araç ve yaya trafiğine açık olacak 9. köprünün temeli düzenlenen törenle atıldı.
   
23 Nisan Dolu Dolu Yaşandı
23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye de olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı. Kutlamalara Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük’te katıldı.
   
Belediye Başkanımızdan Şehidimize Taziye Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde terör örgütü PKK ile girdiği çatışmada ağır yaralanan hemşehrimiz Jandarma Uzman Çavuş Adem Aktaş için bir taziye mesajı yayınladı.
   
Belediyemizden Kandil Simidi Dağıtımı
İdrak ettiğimiz Mevlid Kandil’i dolayısıyla, Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük’ün talimatı ile Elbistan Belediyesince Kandil Simidi dağıtımı yapıldı.
   
Belediye Başkanımızdan Mevlid Kandili Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.
   
Belediye Başkanımız Sağlık Merkezi Açılışına Katıldı
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük 15 Nolu Ceyhan Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışına katıldı.
   
Belediye Başkanımız Bisiklet Dağıtımına Katıldı
Kahramanmaraş İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi kapsamında Elbistan’da yapılan bisiklet dağıtımı Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük’ün de katılımı gerçekleştirildi.
   
Belediye Başkanımızdan Esnaf ve Mahalle Gezileri
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük mahalle ve esnaf gezilerine devam ederek vatandaşlarımızın istek ve şikayetlerini dinliyor.
   
Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümü Kutlandı
Türkiye Cumhuriyeti’nin 92. kuruluş yıldönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de coşku ve sevinçle kutlandı. Program kapsamında ilk olarak Atatürk anıtına çelenk bırakılırken Elbistan Belediyemizin çelenkini ise Elbistan Belediye Başkan Vekilimiz Necati Kul bıraktı.
   
Belediyemizde Vatandaşlarımıza Aşure Dağıtımı
Muharrem Ayı nedeniyle her yıl halkımıza aşure dağıtımı yapan Elbistan Belediyemiz, bu yılda yaklaşık 10 bin vatandaşımıza aşure ikramında bulundu.
   
Belediyemizde Bayramlaşma Programı Düzenlendi
Elbistan Belediyemizde Bayramlaşma proğramı düzenlendi.
   
Belediye Başkanımızdan Kurban Bayramı Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
   
Ülkemizin Gururu Gazilerimiz Unutulmadı
19 Eylül Gaziler Günü, Elbistan Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Necati Kul’un da katılımı ile Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’nın önünde düzenlenen törenle kutlandı.
   
Belediye Başkanımızdan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı. Başkanımız Durmuş Küçük mesajında, “30 Ağustos aziz milletimiz için çok özel bir anlam ve öneme sahiptir” dedi.
   
Uzun Çarşıda Kaldırım Yenileme Çalışmamız Başladı
Elbistan Belediyemiz tarafından uzun çarşı girişinde bulunan esnafların isteği üzerine eskiyen kaldırımlar yenilenmeye başladı.
   
Kahramanmaraş Valimizden Belediyemize Ziyaret
Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Onikişubat İlçe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu bir dizi incelemelerde bulunmak için Elbistan’a gelirken Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük’ü de makamında ziyaret etti.
   
Belediyemizden Basın Açıklaması
İlçemiz genelinde bulunan başıboş hayvanlar için (özellikle köpekler) Elbistan Belediye Zabıta ekiplerince çalışma başlatıldı.
   
Oyun Gurubu Çalışmalarımız Devam Ediyor
Elbistan Belediyemiz tarafından ilçemize bağlı birçok mahallemizde oyun gurubu kurulum çalışmalarımız devam ediyor.
   
Belediye Başkanımızdan Kandil Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, bu akşam idrak edeceğimiz Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.
   
Yetim ve Öksüzlerimize İftar
AK Parti Genel Merkezi tarafından tüm Türkiye’de aynı anda düzenlenen yetim ve öksüzlere iftar programı belediyemizin katkıları ile gerçekleştirildi.
   
Günlük 15 Bin Kişiye Yemek Dağıtım Yapılıyor
Elbistan Belediyemizin Aşevi’nde kazanlar Ramazan ayının ilk gününden itibaren kaynamaya başladı. Elbistan Belediyemiz tarafından 15 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı yapılıyor.
   
7. Ramazan Çadırı Açılış Programı Yapıldı
Elbistan Belediyemiz Kent Konseyi tarafından her yıl düzenli olarak hizmet veren Ramazan Çadırının bu yıl da açılışı yapıldı.
   
Belediyemizin Katkılarıyla Oryantring Müsabakası Düzenlendi
Elbistan Belediyemizin katkılarıyla Elbistanlı Yarbay Şevki Bey ve Çanakkale Şehitleri anısına Oryantiring yarışmaları düzenlendi.
   
Taşburun Mahallemize Oyun Parkı Yapılıyor
Elbistan Belediyemiz Park Bahçe Müdürlüğümüzce Taşburun Mahallesi için park çalışması başlatıldı.
   
Asfaltlama Çalışmalarımız Orhangazi Mahallesi’nden Başladı
Elbistan Belediyemizce yağmurların sona ermesi ile başta Orhangazi Mahallemiz olmak üzere tüm mahallelerimizde asfaltlama çalışmalarımız başladı.
   
Parklarımızda Çiçeklendirme Başladı
Elbistan Belediyemiz Park Bahçe Müdürlüğümüzce ilçe genelinde çiçek dikimine başlandı.
   
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız Elbistan’da
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız ve AK Parti Grup Başkan Vekili Sayın Mahir Ünal Doğalgaz İmza töreni başta olmak üzere bir dizi açılış ve temel atma törenine katılmak üzere Elbistan’ı ziyaret etti.
   
Sultan Abdulhamid Han Parkımızda Bakım Onarım Çalışması
Elbistan Belediyemizce geçtiğimiz yıl hizmete açılan Sultan Abdulhamid han parkında bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor.
   
Gençlik Merkezi’nde Çevre Düzenlemesi Yapıldı
İlçemizde yapımı tamamlanan Elbistan Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nün açılışı öncesi belediyemizce çevre düzenlenmesi yapıldı.
   
Çiçeklendirme Çalışmamız Devam Ediyor
Elbistan Belediyemizce ilçemiz genelinde dikimi yapılmak üzere 1 ay önce dikimi yapılan çiçeklerimiz hazır hale getirildi.
   
Hayvan Borsası’nda Bakım Onarım Çalışmamız
Elbistan Belediyemizce Hayvan Borsası’nda ki vatandaşlarımızın daha rahat bir ortamda satış yapabilmeleri amacı ile duvar yapımı çalışması başlatıldı.
   
Pınarbaşı’nda Saz ve Yabani Ot Temizliği
   
Belediye Başkanımız Çanakkale Müzesini Gezdi
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, Çanakkale müze tırını gezerek incelemelerde bulundu.
   
Belediye Başkanımızdan Yeni Hizmet Dönemi Açıklaması
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, 2015 yılı ve daha sonrası hizmet programı için toparlanma sürecini tamamladıklarını belirterek; “Yeniden hizmet odaklı çalışma dönemi için hazırız” dedi.
   
Ertuğrul İlköğretim’den Belediyemize Ziyaret
Elbistan Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu öğrencileri Orman Haftası münasebetiyle Elbistan Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet Hopanoğlu’nu makamında ziyaret etti.
   
Belediyemizin 2014 Yılı Hizmetleri Anlatıldı
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Elbistan İlçe Teşkilatı’nın aylık olağan İlçe Danışma Meclisi toplantısında Elbistan Belediyemizin 2014 yılı Hizmet sunumu yapıldı.
   
Elbistanlı Manavlardan Belediyemize Teşekkür
Geçtiğimiz günlerde ilçe genelinde seyyar satıcılık yapan el arabacı satıcılarını tek çatı altında toplamak amacıyla açık pazara gönderen Elbistan Belediyemize Elbistanlı manavlardan teşekkür geldi.
   
Açık Pazar Esnafından Belediyemize Teşekkür
Açık pazar esnafı, Elbistan Belediyemize bağlı Zabıta ekipleri tarafından seyyar satıcılara yönelik yapılan çalışmalarından dolayı başta Belediye Başkanımız Durmuş Küçük’e ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.
   
Söğütlü Çayı’nda Olası Sel ve Taşkınlar İçin Önlem Alındı
Elbistan’a bağlı Karahasanuşağı Mahallesi’nde ki karın aniden erimesi ve yağan yoğun yağmur nedeniyle Elbistan Söğütlü Çayı’nda olası bir sel ve taşkın nedeniyle Belediyemizce önlemler alındı.
   
Kar ve Buz Temizleme Çalışması Devam Ediyor
Elbistan Belediyemize bağlı Karla Mücadele Ekibi, Pazar günü oynanacak olan Elbistanspor-Adıyamanspor arasındaki maç öncesinde, karla kaplı durumda bulunan futbol sahasını ve ilçe genelindeki birçok kaldırımdaki kar ve buzlar temizleniyor.
   
Belediye Başkanımızdan Mevlid Kandili Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük Mevlid Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Belediye Başkanımız mesajında "Bugün hepimiz Peygamber Efendimiz’i anlamaya, O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, izzet ve keremine, rehberliğine muhtacız” ifadelerini kullandı
   
Kamu Yatırımları İştişare ve Değerlendirme Toplantısı İlçemizde Yapıldı
Elbistan-Afşin-Ekinözü-Göksun ve Nurhak ilçelerinin kamu yatırımlarının görüşüldüğü toplantıların 3.sü, AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekilimiz Mahir Ünal başkanlığında gerçekleştirildi. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda söz alan Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, 5 yıllık hizmet dönemini sinevizyon eşliğinde konuklara anlattı.
   
Borç Yapılandırma 31 Aralık Çarşamba Günü Sona Erecek
Elbistan Belediyemize Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borcu bulunan vatandaşların 31 Aralık 2014 Çarşamba gününe kadar başvurmaları gerekmektedir.
   
Ölümünün 76. Yıldönümünde Anıldı
Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 76. yıldönümünde bir dizi etkinlik ile anıldı. Anma Programına Belediye Başkan Vekilimiz Necati Kul katıldı.
   
Belediyemizden Aşure Dağıtımı
Elbistan Belediyemiz tarafından yaklaşık 10 bin kişiye aşure ikram edildi. Dev kazanlarla ayrı noktalarda yapılan aşure dağıtımına büyük ilgi gösteren vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdular.
   
Belediye Başkanımızdan Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
   
Kent Konseyi Başkanlığına Mustafa Keleşoğlu Seçildi
Elbistan Belediyemiz Kent Konseyi Başkanı Mesut Batmaz’ın istifası sonrası Kent Konseyi Başkanlığına Mustafa Keleşoğlu seçildi.
   
Vali Güvençer’den Belediye Başkanımıza Ziyaret
Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret etti.
   
Borç Yapılandırma Başvurularımız Başlamıştır
Elbistan Belediyemize Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borcu bulunan vatandaşların 1 Aralık 2014 tarihine kadar başvurmaları halinde faizler yeniden düzenlenerek silinecektir
   
Belediyemizde Bayramlaşma Programı
Elbistan Belediyemizde Kurban Bayramı nedeniyle Belediye Başkanlığı makamında kutlama programı düzenlendi.
   
Belediye Başkanımızdan Kurban Bayramı Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
   
Belediye Başkanımızdan Mahir Ünal’a Duble Yol Teşekkürü
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, basın toplantısı düzenleyerek Elbistan-Göksun arasındaki 70 kilometrelik yolun duble yol haline getirilmesi için başlatılacak projedeki katkılarından dolayı AK Parti Grup Başkanvekilimiz Mahir Ünal’a teşekkür etti.
   
Büyük Sanayi Sitesi’nde Yol Çalışmaları Başladı
Elbistan-Göksun karayolunun Karaelbistan Mahallesi girişinde bulunan ve Elbistan Belediyemizin girişimleri ile Büyük Sanayi Sitesi (BSS) haline dönüştürülen alandaki altyapı çalışmaları başladı.
   
Belediye Başkanımızdan Yeni Eğitim Yılı Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük bu gün start alan 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
   
Et Kombinası Kurban Bayramı Öncesi Faaliyete Girecek
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, Elbistan Belediyesi Et Kombinası’nın Kurban Bayramı öncesinde açılacağını ve hayvan kesimlerinin başlayacağını söyledi.
   
Belediyemizden Konteynır İlaçlaması
Elbistan Belediyemiz tarafından ilçe genelinde her yıl düzenli olarak yapılan çöp konteyner ilaçlaması bu yılda gerçekleştiriliyor.
   
Erkoç ve Belediye Başkanımızdan Elbistan İncelemesi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Erkoç, ilçemize yapılması planlanan cami ve yeni yol çalışmalarını yerinde incelemek üzere Elbistan’a gelerek Belediye Başkanımız Durmuş Küçük ile incelemelerde bulundu.
   
Belediye Başkanımızdan Erdoğan’a Destek Çağrısı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük ve AK Partili Belediye Meclis üyeleri ortak bir basın açıklaması yaparak, milletin sandığa gitmesini ve Cumhurbaşkanı adayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan lehine oy kullanması çağrısında bulundu.
   
2 Adet Halk Otobüsümüz Hizmete Girdi
Elbistan Belediyemiz sınırları içerisinde hizmet verecek olan 2 adet Büyükşehir Belediyesi Halk Otobüsü daha hizmete girdi.
   
Belediyemizde Bayramlaşma Programı
Elbistan Belediyesi bayramlaşma programı başkanlık makamında Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük’ün de katılımı ile gerçekleştirildi.
   
Belediyemizin Bayramlaşma Programı Bayramın İkinci Günü
Elbistan Belediyesi Bayramlaşma programı, Ramazan Bayramı’nın 2. Günü gerçekleştirilecek.
   
Büyükşehirden İlçemizde İftar Programı
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde düzenlediği iftar buluşmasını Elbistan’da da organize etti. Şehit Er Mehmet İnan Parkı içerisinde hazırlanan iftar sofrasına; yakın bir akrabasının vefatı nedeniyle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç katılmadı.
   
Belediye Başkanımızdan AK Parti Yönetimine İftar
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatına yönelik iftar programı düzenledi.
   
Belediye Başkanımızdan Kadir Gecesi Mesajı
Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı. Küçük mesajında “bin aydan daha hayırlı bu gecenin tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
   
Sivas Tasavvuf ve Sema Ekibi’nden Konser
Elbistan Belediyesi Kent Konseyi tarafından organize edilen Ramazan Çadırı programları çerçevesinde Elbistan’a gelen Sivas tasavvuf müziği grubu, seslendirdiği eserler ve sema gösterisi ile büyük ilgi gördü.
   
Belediyemizden Yetimlere İftar
Elbistan Belediyemiz tarafından ‘Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın’ projesi kapsamında, Yetimler Günü olarak anılan Ramazan ayının 15. gününde, ilçedeki yetim çocuklara yönelik iftar yemeği düzenledi.
   
Sultan Abdülhamit Han Parkı’nda Semazen Coşkusu
Elbistan Belediyesi Kent Konseyi, 6. Ramazan Çadırı Kültür etkinlikleri kapsamında tasavvuf musikisi konseri ve semazen gösterisi düzenledi.
   
Ramazan Sokağı’na Görkemli Açılış
Elbistan Belediyesi ve Kent Konseyi’nce ortaklaşa düzenlenen 6. Ramazan çadırı ve Ramazan Sokağı’nın resmi açılışı yapıldı.
   
Ramazan Çadırı ve Ramazan Sokağı Açılışına Davet
Elbistan Belediyesi Kent Konseyi Yürütme ve İstişare Kurulu tarafından her yıl gelenek olarak düzenlenen Ramazan Çadırı’nın resmi açılı gerçekleştirilecek.
   
6. Ramazan Çadırı Kültür Etkinlikleri Takvimi
Her yıl geleneksel olarak Elbistan Belediyemiz ve Kent Konseyi’nce ortaklaşa düzenlenen Ramazan Çadırı Kültür Etkinliklerinin bu yıl 6. Düzenlenmektedir.
   
6. Ramazan Çadırımızın Açılışı Gerçekleşti
Elbistan Belediyemiz Kent Konseyi tarafından her yıl düzenli olarak hizmet veren Ramazan Çadırının bu yıl da açılışı yapıldı.
   
Belediyemizce 17 Bin 500 Kişiye Sıcak Yemek
Elbistan Belediyemizin Aşevi’nde kazanlar Ramazan ayının ilk gününden itibaren kaynamaya başladı. Elbistan Belediyemiz tarafından 17 bin 500 kişiye sıcak yemek dağıtımı yapılıyor.
   
Belediye Başkanımızdan Ramazan Ayı Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük 11 ayın sultanı Ramazan Ayı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
   
Ramazan Sokağı Yakında Hizmette
Elbistan Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Mesut Batmaz, on bir ayın sultanı Ramazan’da ilçede bir ilke imza atarak ‘Ramazan Sokağı’ oluşturacaklarını söyledi.
   
Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Hakkında Seminer Verildi
Elbistan Belediyemizin organizasyonu ile ilçemizde kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında seminer verildi.
   
Belediye Başkanımızdan Beraat Kandili Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, bu gece idrak edeceğimiz Beraat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.
   
Hamidettin Ateş’ten Belediye Başkanımıza Hayırlı Olsun Ziyareti
Es Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hamidettin Ateş, Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
   
Elbistan Belediyesi Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeleri Belirlendi
Elbistan Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Mükremin Yinanç’ın istifasının ardından yerine Mesut Batmaz getirildi.
   
Temel Eğitim Genel Müdüründen Belediye Başkanımıza Ziyaret
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, Belediye Başkanımız Durmuş Küçük'ü makamında ziyaret etti.
   
Belediye Başkanımızdan 561. Fetih Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, İstanbul’un Fethinin 561. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Belediye Başkanımız Durmuş Küçük mesajında, “Peygamber Efendimizin övgüsüne nail olabilmek adına birçok kez kuşatılan İstanbul' un Fethi' nin 561. Yıldönümünü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.
   
Belediyemizden Kandil Simidi Dağıtıldı
Elbistan Belediyemiz tarafından Miraç kandili dolayısıyla ilçe genelinde 12 ayrı noktada vatandaşlara kandil simidi dağıtıldı. Özel kutuda hazırlanan kandil simitlerine vatandaşlar oldukça büyük ilgi gösterdi.
   
Belediye Başkanımızdan Kandil Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, bu akşam idrak edeceğimiz Miraç Kandili öncesi bir mesaj yayınladı.
   
Belediye Başkanımızdan Taziye Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazası sonrası bir açıklama yaptı. Başkanımız Durmuş Küçük, açıklamasında hayatını kaybeden şehit işçilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diledi.
   
Anfi Tiyatromuz Hizmete Açıldı
Elbistan Belediyemiz tarafından Pınarbaşı Mesire Alanı Abdulhamit Han Parkı içerisinde yapılan ve bin 500 kişilik oturma kapasitesine sahip olan amfi tiyatro tamamlanarak, halkımızın hizmetine açıldı. Amfi tiyatro, biri devasa boyutta olmak üzere Türk Bayrakları ile donatıldı.
   
Belediyemiz Tarafından Düzenlenen Konsere Yoğun İlgi
Belediyemiz tarafından düzenlenen Bahar Şenliği çerçevesinde bir konser veren Sanatçı Uğur Işılak, şarkılarıyla kendisini dinlemeye gelenleri coşturdu.
   
Uğur Işılak’tan Belediye Başkanımıza Hayırlı Olsun Ziyareti
Elbistan Belediyemizin kültür etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği Bahar Şenliği için Elbistan’a gelen Sanatçı Uğur Işılak, Belediye Başkannımız Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret etti. Başkan Küçük’e hayırlı olsun dileklerinde bulunan Işılak; “Böyle belediye başkanı olduğu sürece Elbistan’ın sırtı yere gelmez” dedi.
   
Uğur Işılak Konserine Davet
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, 11 Mayıs 2014 Pazar günü düzenlenecek olan Uğur Işılak konserine tüm Elbistan halkını davet etti.
   
Sıtkı Güvenç’ten Belediye Başkanımıza Hayırlı Olsun Ziyareti
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, 30 Mart seçimlerinde yeniden Elbistan Belediye Başkanlığına seçilen Belediye Başkanımız Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.
   
Belediye Başkanımızdan Regaib Kandili Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük bu akşam idrak edeceğimiz Regaib Kandili ve içerisinde bulunduğumuz üç aylar nedeniyle bir mesaj yayınladı.
   
Temizlik ve Sera Çalışmalarımız Devam Ediyor
Elbistan Belediyemizce bahar ayı ile birlikte ilçe genelindeki ormanlık alanlarda ve belediye sera içerisindeki çalışmalar devam ediyor.
   
EMAP Grubundan Belediye Başkanımıza Tebrik
Elbistan Modifiyeli Araç Platformu (EMAP) Grubu üyeleri, Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük’ü ziyaret ederek, tebrik ettiler.
   
Belediye Başkanımızdan 23 Nisan Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Belediye Başkanımız mesajında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini temennisinde bulundu.
   
Protokolden Belediye Başkanımıza Hayırlı Olsun Ziyareti
Elbistan Adalet Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Koçal, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Bülent Belli ve Elbistan Garnizon Komutanı Kurmay Binbaşı İbrahim Yazıcı, 30 Mart Yerel seçimlerde tekrar belediye başkanı seçilen Durmuş Küçük’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak görevinde başarılar diledi.
   
Belediyemizden İlaçlama Uyarısı
Belediyemizce her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen mezarlık ve kaldırımlardaki yabancı otların ilaçlamaları kapsamında bu yılda ilaçlama yapıldı.
   
Belediye Başkanımızdan Kutlu Doğum Haftası Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
   
Mahir Ünal’dan Belediye Başkanımıza Hayırlı Olsun Ziyareti
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, 30 Mart yerel seçimlerden sonra tekrar göreve gelen Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük’ü ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
   
Belediye Başkanımızdan “Polis Haftası” Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Durmuş Küçük, 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
   
Protokolden Belediye Başkanımıza Hayırlı Olsun Ziyareti
Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Garnizon Komutan Vekili Yüzbaşı Kıvanç Sağlam ve Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, 30 Mart yerel seçimlerinde Elbistan Belediye Başkanı olarak tekrar seçilen Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret ederek, tebrik ettiler.
   
Elbistan Yeniden Durmuş Küçük Dedi
30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimler sonrası AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı ve aynı zamanda mevcut başkanımız Durmuş Küçük yeniden göreve geldi.
   
Belediyemizden Otomatik Ödeme Uyarısı
Elbistan Belediyesi su abonelerinin kullandığı otomatik ödeme sistemi, 30 Mart 2014 tarihinden itibaren Kahramanmaraş Büyükşehir yasası kapsamında durduruldu.
   
Türkiye'de Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadelenin Güçlendirilmesi Stratejisi.
   
Doğalgaz İçin İlk Somut Adım Atıldı
Elbistan Belediyesi'nce yakından takip edilen ve bu konuda bir çok girişimlerin ardından, Elbistan’a doğalgaz getirilmesi için ilk somut adım atıldı. Doğalgaz boru hattının geçeceği bölgelerde Serpen-ANG Mühendislik ortak girişimince zemin etüt çalışmaları yapılıyor.
   
5 Hizmet Yılımız
   
"Elbistan Modern Bir Kent Haline Gelmiştir"
AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesi aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük; "Elbistanımız artık bir kasaba değil modern bir kent haline gelmiştir" dedi.
   
Belediye Başkanımızdan İlk Açıklama
Değerli Elbistanlı Hemşehrilerim, Bu gün 21 Ocak 2014 tarihi itibariyle Partimiz şahsımı tekrar Elbistan Belediye Başkanı adayı olarak belirlemiştir. Bundan dolayı başta Sayın Başbakanımıza ve Sayın Milletvekilimiz Mahir Ünal Beyefendiye,diğer bölge millet vekillerimize parti il ve ilçe teşkilatlarımıza ve bu işe gönül vermiş bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum.
   
AK Parti, Av. Durmuş Küçük'le yola devam dedi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), 30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde Elbistan Belediye Başkanlığı mevcut başkan Av. Durmuş Küçük’le yola devam dedi. Resmi açıklamanın ardından Elbistan Belediyesi’nin önüne gelen Başkan Küçük, kendisini karşılayan coşkuluğu kalabalığa yaptığı konuşmada, hizmet yolunun hiçbir şekilde kesilemeyeceğinin altını çizdi.
   
Elbistanlılar Derneğinden Teşekkür Plaketi
Kahramanmaraş Elbistanlılar Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali İhsan Karaman,Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Özcan'ı Ziyaret ederek teşekkür plaketi verdi.
   
Belediyemizce 16 Bin Kandil Simidi Dağıtıldı
İdrak ettiğimiz Mevlid Kandili nedeniyle Elbistan Belediyemizce geneleksel hale gelen ve ilçe genelinde 3 ayrı noktada kurulan stantlar ve camilerde 16 bin kandil simidi dağıtımı yapıldı
   
Belediye Başkanımızdan Mevlid Kandili Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük idrak ettiğimiz Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
   
Belediye Başkanımızdan Gazeteciler Günü Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
   
Hizmetlerimizden Bazıları
HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI
   
Belediye Başkanımızdan Yeni Yıl Mesajı
Elbistanlı hemşehrilerimin yeni yılını kutluyor,yeni yılın ülkemize,milletimize ve tüm insanlığa barış,huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.
   
Elbistan Belediyesi'nden Basın Açıklaması
2009 yılında yapılan yerel seçimlerde halkımızın büyük teveccühüyle göreve geldiğimiz günden bu güne, bize duyulan güvene layık olmak üzere ekibimle birlikte şehrimize hizmet etmenin heyecan ve onurunu yaşıyoruz.
   
suriyeli ailelere yardım
“Suriye’deki iç savaştan kaçarak Elbistan’a gelen Suriyeli kardeşlerimiz için Elbistan belediyesi yardımlarına devam ediyor . İmkânlar ölçüsünde giyim eşyası, yatak-yorgan, mutfak eşyası, soba, odun-kömür gibi malzemeleri sağlıyoruz. Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını tamamlamaya gayret ediyoruz.
   
Karla Mücadele Ekibimiz 24 Saat Hizmet Veriyor
Ülke genelinde etkisini gösteren kar yağışı ilçemizde de etkili olurken Elbistan Belediyemiz kar temizleme ekibince yoğun bir çalışma ile ilçe genelinde yollar temizleniyor.
   
Çalışmalarımızdan Bazıları
Elbistan Belediyesi olarak 2009 yılında devraldığımız görevi en iyi şekilde devam ettirmek ve halkımıza layık olabilmek adına Elbistan’da hizmet furyası başlattık.
   
Erkoç ve Ramazanoğlu’ndan İlçemize Ziyaret
AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Erkoç ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Ramazanoğlu Elbistan ziyaretinde Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük ile birlikte bir dizi toplantı ve esnaf ziyareti gerçekleştirdi.
   
Belediye Başkanımızdan Erkoç’a Ziyaret
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük AK Parti Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Erkoç’u ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.
   
Final Okulları’ndan Belediye Başkanımıza Ziyaret
Final Okulları ilk ve ortaokul temsilcisi ile okul yönetimi Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret etti.
   
Belediyemizden Aşure Dağıtımı
Elbistan Belediyemiz tarafından Muharrem Ayı nedeniyle vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunuldu.
   
Mustafa Poyraz’dan Belediye Başkanımıza ziyaret
Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ve partililer Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’ü ziyaret etti.
   
Başkanımız Partililer İle Bir Araya Geldi
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatı, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları, belediye meclis üyeleri ve diğer teşkilat görevlileri ile bir araya geldi. Başkan Küçük, burada yaptığı konuşmasında adaylık sürecinde her türlü karara saygılı olduklarını belirtti.
   
Başkanımızdan Aday Adaylık Başvurusu
2009 seçimlerinde AK Parti’den Elbistan Belediye Başkanı seçilen Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde aday adaylığı başvurusunu yaptı.
   
Osmanlı Torunu Elbistanımızda
Elbistan Belediyemizce düzenlenen “Dedem Abdulhamit Han” konulu panele, II. Abdülhamid Han 4. Kuşak Torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Tarihçi Şafak Tunç ve Gazeteci Faruk Atasoy katıldı.
   
Kültür Ocağımızdan Şiir Dinletisi
Elbistan Belediyemiz Kültür Ocağı tarafından organize edilen şiir dinletisi, Usta Şair Bahaettin Karakoç’un da katılımı ile düzenlendi.
   
Belediyemizde Bayramlaşma Programı
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, Kurban Bayramı’nın ikinci günü gerçekleştirilen bir programla belediye personelimiz ve vatandaşlarla bayramlaştı.
   
Belediyemizden 5. Ultra Maraton Koşusu
Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından tescillenerek 2012 faaliyet takvimine eklenen ve Elbistan Belediyemiz tarafından organize edilen ve bu yıl 5.’si koşulan Elbistan-Afşin-Ekinözü Uluslar Arası Ultra Maratonu’nun 140 kilometrelik koşusu gerçekleştirildi.
   
Belediye Otobüslerimiz Hizmette
Elbistan Belediyemiz tarafından Otokar Firmasından satın alına 5 adet ‘0’ kilometre otobüs, Elbistan’a getirildi. Otobüsler Kurban Bayramı süresince ücretsiz olarak hizmet sunacak.
   
4 Buçuk Yıllık Hizmetlerimiz Kanal A Ekranlarında
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük 12 Ekim 2013 Cumartesi günü Kanal A ekranlarında 4 buçuk yıllık çalışmalarımızı anlatacak.
   
Kaldırım Çalışmalarımız Hız Kesmeden Devam Ediyor
Elbistan Belediyemiz tarafından sürdürülen kaldırım çalışmaları Saraykent Hacı Esat Efendi Caddesi üzerinde hız kesmeden devam ediyor.
   
Belediye Başkanımız Ankara’da
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, AK Parti İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca ile birlikte, Ankara’da düzenlenen İlçe Belediye Başkanları toplantısına katıldı.
   
Belediyemiz İstanbul’da Elbistan’ı Tanıttı
İstanbul Feshane’de düzenlenen Kahramanmaraş tanıtım Günleri’nde yerini alan Elbistan Belediyemiz, Elbistan’ın tarihi ve kültürel yapısı ile el işi ve gıda ürünlerinin tanıtımını yaptı.
   
Çöp Konteynırları ve Çöp Kamyonlarımız da Temizlik
Elbistan Belediyemizce alınan araç üstü köpük makinesi ile dezenfekte ürünleri kullanılarak şehrimizde bulunan 4 bin adet çöp konteynırları ve çöp toplama kamyonlarının tamamı dezenfekte edilip temizlenmektedir.
   
Kaymakam Maytalman’dan Başkanımıza Veda Ziyareti
Elbistan Kaymakamlığı görevini yürütürken Kaymakamlar Yaz Kararnamesi ile yeni kurulan Kahramanmaraş merkez Dulkadiroğlu Kaymakamlığına atanan Elbistan Kaymakamı Metin Maytalman, Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’e veda ziyaretinden bulundu.
   
Kültür Sarayımız Hızla Yükseliyor
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, Ceyhan Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde temel kazımı yapılan Hz. Mevlana Kültür Sarayı’nın temeline ilk harcı koyarken, “Hz. Mevlana Kültür Sarayı inşaatımızın su basmanı aşaması tamamlanmak üzeredir. Çevre düzenlemesi büyük ölçüde tamamlanmıştır. Hizmetlerimiz hız kesmeden devam ediyor” dedi.
   
Belediyemizde Çifte Bayram
Elbistan Belediyesi tarafından organize edilen bayramlaşma programı ile vatandaşlarla bayramlaşan Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, aynı zamanda Halk Ekmek Fabrikası ile Ceyhan Nehri arasındaki alana yapılan sosyal tesisin açılışını, Türk Parlamenterler Birliği Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil ile birlikte gerçekleştirdi. Açılışta bir konuşma yapan Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, tesisi tüm Elbistan halkının hizmetine sunduklarını söyledi.
   
Başkanımızdan Bayram Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Av. Durmuş Küçük Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
   
Elbistan Tarihi TRT Türk’te Anlatıldı
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Av. Durmuş Küçük’ün davetlisi olarak gelen Araştırmacı-Yazar Talha Uğurluel, TRT Türk televizyonunda Elbistan’ın tarihi yönlerini tüm ayrıntıları ile anlattı. Yaklaşık 1 saat süren programda, Elbistan’ın tarihi yapıları, tarihteki yeri ve Dulkadiroğulları Beyliği üzerine yaptığı araştırmaları ve bilinmeyenleri aktaran Tarihçi-Yazar Talha Uğurluel, Elbistan’ın her köşesinde bir tarihin yattığı aktardı.
   
Belediye Başkanımızdan Protokole İftar
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Av. Durmuş Küçük, ilçe protokolüyle iftar yemeğinde bir araya geldi.
   
Belediye Başkanımızda Kadir Gecesi Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Av. Durmuş Küçük, bu gece idrak edeceğimiz Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
   
İftar Çadırımıza Muhteşem Kapanış
Elbistan Belediyesi Kent Konseyi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen Ramazan Çadırı Programı, düzenlenen etkinlik ve plaket töreni ile sona erdi. Etkinliklerin son gününe katılan Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammet Gevher, Ramazan ayı’nın önemine değindi.
   
Elbistan Tarihi TRT Türk’te Anlatılacak
Elbistan Belediyesi’nin kültür faaliyetleri kapsamında Elbistan’ın tarihi tanıtımı için Tarihçi Yazar Talha Uğurluel TRT Türk ekranlarında 2 Ağustos Cuma günü saat 22:00’da Elbistan’ı anlatacak.
   
Dünya Birincisinden Kur’an Ziyafeti
Elbistan Belediyemiz Kent Konseyi tarafından düzenlenen 5. Ramazan Çadırı Etkinlikleri kapsamında, 2010 yılı Kur’an-ı Kerim okuma yarışmasında birinci olan Hafız Ali Tel hoca vatandaşlarımıza Kur’an ziyafeti verdi.
   
Mahir Ünal’dan Belediyemize Ziyaret
AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal, Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Av. Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret etti. AK Parti İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Merkez İlçe Başkanı Necati Okay ve il yönetimi ile birlikte Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Av. Durmuş Küçük’ü ziyaret eden Sayın Mahir Ünal’a, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, belde belediye başkanları ve partililer de eşlik ettiler.
   
Belediye Başkanımızdan Basın Bayramı Kutlaması
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Av. Durmuş, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Av. Durmuş Küçük, basının önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla demokrasinin en temel unsurlarından bir tanesi olduğunu vurguladı.
   
Semazen Gösterisine Büyük İlgi
Elbistan Belediyemiz Kent Konseyi organizesiyle Sivas Mevlana Ekibi Ramazan Çadırı'nda muhteşem bir sema gösterisi sundu. Elbistan halkının yoğun ilgi gösterdiği sema gösterisinde semazenler, Ramazan Çadırı'ndakilere unutulmaz bir Ramazan gecesi yaşattı.
   
Belediye Başkanımızdan Belediye Personeline İftar
Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Av. Durmuş Küçük, 11 Ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı nedeniyle Elbistan Belediye personeline iftar daveti düzenledi.
   
Ceyhan Nehrimize 10 Bin Adet Balık Bıraktık
Elbistan Belediyemizce Antalya’dan getirilen 10 bin adet pullu sazan yavrusu, Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük tarafından Ceyhan Nehrine bırakıldı.
   
Doğalgaz’da Süreç Hızlı İlerliyor
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük ile AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal Beyin girişimleri ile Elbistan ve Afşin şehir merkezleri ile termik santrallerin ilk ateşlemesinde kullanımı amacıyla doğalgaz getirilmesi için başlatılan çalışmalar BOTAŞ tarafından sürdürülürken, bölgeye doğalgazın daha kısa zamanda getirilebilmesine yönelik EÜAŞ ile Maraş Gaz Dağıtım Firması arasında da görüşmeler devam ediyor.
   
Belediyemiz Ramazan Çadırına Muhteşem Açılış
Elbistan Belediyemiz Kent Konseyi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Ramazan Çadırı Kültür Etkinlikleri, mehteran takımı gösterisi, iftar yemeği ve Osmanlı usulü ikramlarla muhteşem bir açılışla geçekleştirildi. Açılışa, yüzlerce vatandaş katılırken, program, iftar yemeğinin ardından devam etti.
   
Belediyemiz Ramazan Ayı’na Hazır
9 Temmuz 2013 Salı başlayacak olan Obir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’e sayılı günler kalırken, Elbistan Belediyemiz tarafından tüm hazırlıkları tamamlandı. Her yıl olduğu gibi bu yılda on binlerce vatandaşımıza iftar yemeği dağıtımı yapılacak.
   
Garnizon Komutanından Belediye Başkanımıza Teşekkür Plaketi
Elbistan İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Binbaşı İbrahim Yazıcı, bölük binasının çevre düzenlemesindeki destek ve yardımlarından dolayı Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret ederek, teşekkür plaketi takdim etti.
   
Yeni Pınarbaşı Mesire Alanında Asfaltlama Yapıldı
Elbistan Belediyesi olarak geçtiğimiz yıl Pınarbaşı mesire alanında başlattığımız çalışmalar kapsamında park alanı içerisinde ki yollar asfaltlanmaya başladı.
   
Belediye Başkanımıza Yılın En İyi İlçe Belediye Başkanı Ödülü
Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası (Din-Bir-Sen) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Eshab-ı Kehf ödül töreninden Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’e Yılın İlçe Belediye Başkanı Ödülü verildi.
   
Hocazade Mezarlığında Restora Çalışması
Elbistan Belediyesi olarak ilçemiz genelindeki mezarlıkların yeniden restora edilmesi için başlattığı çalışma kapsamında Hocazade Mezarlığı duvarının kaplama çalışmaları başladı.
   
Kaldırım Çalışmaları Devam Ediyor
Yaklaşık 3 ay önce ilçe genelinde başlattığımız kaldırım çalışmaları Sarayken yolu üzerinde devam ediyor.
   
Elbistan Belediyesi Başbakanlık Sitesi’nde
Geçtiğimiz günlerde Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Kahramanmaraş Tanıtım Günlerine katılarak tanıtım standı açan Elbistan Belediyesi, ulusal alanda büyük yer almaya devam ediyor.
   
Elbistan Standına Ankara’da Büyük İlgi
Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’ne katılan Elbistan Belediyesi, kurduğu stand ile Elbistan’ın tanıtımını gerçekleştirdi.
   
Belediye Başkanımız Mahir Ünal ile Ankara da Bir Araya Geldi
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük ve AK Parti İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ı ziyaret ederek istişare toplantısı gerçekleştirdi.
   
Belediyemiz 2013 Yılı Asfalt Startını Verdi
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, 2013 yılı asfalt sezonunun açılışını yaptı. Asfalt çalışmalarına Hamidettin Efendi Dergâhı önünden başlandığını ve bununda özel bir anlamı olduğunu belirten Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, “Yaptığımız hizmetler, Allah’a şükür, artık Türkiye çapında dikkat çekmektedir” dedi.
   
Belediye Başkanımıza Teşekkür Plaketi
Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Elbistanlılar Derneği Başkanı Şeyh Hamit Dağ, derneğe göstermiş olduğu destekten dolayı Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’e teşekkür plaketi verdi. Plaketi, Başkan Durmuş Küçük adına, Başkan Yardımcısı Ayhan Özcan aldı.
   
Miraç Kandilimiz Kutlu Olsun
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, bu gece idrak edeceğimiz Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.
   
Belediyemizden İlçemizin Tarihi İçin Büyük Organizasyon
Elbistan Belediyesi’nin daveti ile Elbistan’a gelen Tarihçi Yazar Talha Uğurlurl ve TRT Türk ekibi, ilçemizin tarihi mekanlarını ve Sultan Baybars’ın Moğollara öldürücü darbeyi vurduğu savaş alanının da çekimler yaptı. Ayrıca Uğurluel çekimler sonrası Elbistan’da ‘Tarihte Elbistan’ın Yeri ve Anadolu’nun Eğitimle Fethi-Selçuklular’ konulu bir konferans verdi.
   
Reşit Muhtar Konseri Büyüledi
Elbistan Belediyesi Kent Konseyi’nin girişimleri ile Elbistan’a gelen TRT İzmir Radyosu Ses Sanatçısı ve Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim üyesi Doç. Dr. Reşit Muhtar, dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.
   
Kene Mücadelesi Devam Ediyor
Elbistan Belediyesi tarafından ilçe genelinde yapılan ilaçlama ile Kene mücadelesi devam ediyor.
   
Belediye Başkanımıza Yılın İlçe Belediye Başkanı Ödülü
Türkiye yerel yönetimlerinin Oscarları olarak bilinen ve bu yıl 5.’si düzenlenen Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetimler Ödül Töreni’ne “Ceyhan Nehri Projesi” ile katılan Elbistan Belediyesi, Şehir Planlama ve Kentsel Tasarım kategorisinde Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük Yılın İlçe Belediye Başkanı seçildi.
   
GÖRBİR’den Belediye Başkanımıza Teşekkür Ziyareti
Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (GÖRBİR) Elbistan Şubesi Başkanı Kenan Sağır ve beraberindekiler, Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’ü ziyaret ederek derneklerinin kurulduğu günden bu yana kendilerine desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.
   
Dar Gelirli Vatandaşlarımıza Belediyemizce 125 Ton Patates Dağıtıldı
Elbistan Belediyemizin girişimleri ile Türkiye Belediyeler Birliği tarafından hibe olarak gönderilen 5 tır patates ilçemizdeki dar gelirli vatandaşlara dağıtıldı.
   
Hz. Mevlana Kültür Sarayı İçin İlk Kazma Vuruldu
Elbistan Belediyemiz tarafından 2013 yılı yatırım programına alınan Hz. Mevlana Kültür Sarayı’nın temeli, yapılan dualar ve kurban kesiminin ardından törenle ilk kazma vuruldu. Törende konuşan Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, “Bu büyük yapıyı Elbistan’ımıza kazandırdığımız için mutluyuz” dedi.
   
Izgaralarda Yapılan Temizlik İle Su Taşkınının Önüne Geçildi
Elbistan Belediyemiz tarafından yaklaşık 1 ay önce ilçe genelinde başlatılan kanalizasyon ızgaralarının temizleme işlemleri sona erdi.
   
Kutlu Doğum’a Muhteşem Açılış
Elbistan Belediyemiz Kent Konseyi ve Kutlu Doğum Platformu tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Çarşı Atik Camii yanından düzenlenen görkemli bir açılış töreni ile başladı.
   
Belediye Başkanımızdan Polis Haftası Mesajı
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük Polis Teşkilatının 168. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
   
Sitemizde E-Belediyecilik Hizmetleri Başladı
Elbistan Belediyesi internet sayfamızda yapılan yenilik ile E-Belediyecilik sistemine start verdik. E-Belediye sistemimiz ile vatandaşlar, belediyeye olan her türlü borçlarını öğrenerek internet üzerinden ödeme yapabilecekler.
   
Pınarbaşı Mesire Alanımızda Çalışmalar Devam Ediyor
Elbistan Belediyemizce geçtiğimiz yıl başlatılan ve 140 dönümlük arazi üzerine kurulan Pınarbaşı Mesire alanı çalışmaları devam ediyor.
   
Kaldırım Çalışmaları Hız kesmeden Devam Ediyor
Elbistan Belediyemizce bahar mevsiminin başlaması ile birlikte kaldırım çalışmalarına hız verilirken aydınlatma çalışmaları da devam etmektedir.
   
İlçemizin Çiçeklendirme Çalışmaları Başladı
Elbistan Belediyemiz tarafından planlanan çalışmalar kapsamında hizmet alanımızda yetiştirilen çiçeklerin park-bahçe ve kaldırımlara dikilmesi için çiçek ekimi başlattık.
   
İnşaat Sahiplerine Çevre Temizliği Uyarısı
Elbistan Belediyemiz tarafından ilçe genelinde devam eden inşaatlar için çevre temizliğine önem gösterilmesi konusunda uyarı yapıldı.
   
Belediyemiz En Başarılı Belediye Seçildi
Merkezi İstanbul, Ankara ve Adana olan Redline araştırma, danışmanlık merkezi tarafından yapılan anket sonucunda, “Bu gün seçim olsa kime oy verirdiniz” sorusunda Elbistan Belediyesi % 62 oy oranı ile birinci sırada yer aldı.
   
Beyazay Derneği’nden Belediyemize Teşekkür
Elbistan Beyazay Derneği Şube Başkanı Gökhan Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri, derneğe yaptıkları desteklerinden dolayı Elbistan Belediyesi’ne teşekkür plaketi takdim etti.
   
Zabıta Müdürlüğümüzden YGS Uyarısı
Elbistan Belediyesi Zabıta Müdürü Bahadır Özen, 24 Mart Pazar günü yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi vatandaşların sınav yapılacak olan okul çevresinde gürültü yapılmaması konusunda uyardı.
   
Çanakkale Şehitlerimiz Unutulmadı
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 98. Yıldönümü nedeniyle, tüm Türkiye’de olduğu gibi Elbistan’da da düzenlenen etkinliklere Elbistan Belediye Başkan Vekili Cuma Toraman katıldı.
   
Belediyemizin Katkıları İle Hekim Evi Açıldı
Elbistan Belediyesi’nin tahsisi ve destekleri ile Elbistan’da görev yapan doktorların aileleri ile birlikte boş zamanlarını değerlendirebilecekleri Elbistan Hekimevi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
   
Elbistan Belediyesi ve Elbistanlılar Derneğinden Beraberlik Yemeği
Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Elbistanlılar Derneği ve Elbistan Belediyesi’nce birlik beraberlik ve dostluk yemeği düzenlendi.
   
Halk Oyunları Ekibinden Belediyemize Ziyaret
Kahramanmaraş’ta düzenlenen Kulüpler arası il yarışmasında birinci olan Elbistan Belediyesi Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi, Elbistan Belediye Başkan Yardımcımız Ayhan Özcan’ı ziyaret ederek bu başarılarını paylaştı.
   
Mahir Ünal’dan İlçemize Ziyaretler
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, ilçemize bir dizi ziyaret için gelen AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal ile birlikte ziyaretler gerçekleştirdi.
   
Cela Spordan Başkanımıza Forma Hediyesi
Ekinözü’nde kurulan ve faaliyetlerine başlayan Cela Spor yönetici ve futbolcuları, Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’e takımın formasını hediye ettiler.
   
“Kentsel Standartlarda Büyümeye Hazırız”
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, havaların ısınması ile birlikte çalışmaların hız kazandığını ifade ederek Elbistan’ın kentsel standartlarla büyümeye hazır olduğunu ifade etti.
   
Vergi Dairesi Müdüründen Belediye Başkanımıza Ziyaret
Her yıl 25 Şubat-3 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası münasebetiyle, Elbistan Vergi Dairsi Müdürü Aysel Işık ve beraberindeki heyet Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret etti.
   
Satıh Kaplama Aracımız Hizmette
Elbistan Belediyemizce araç parkına alınan satıh kaplama aracının tanıtımını yapan Elbistan Belediye Başkanımız Av Durmuş Küçük, bu araçla asfalt ekibimizin daha da güçlendiğini belirtti.
   
“2 Yıl İçerisinde İlçemizde İşsiz Kalmayacak”
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, ilçe genelinde yapılan bölgesel çalışma sayesinde, yaklaşık 2 yıl içerisinde Elbistan’da işsiz kalmayacağını söyledi.
   
Denetimli Serbestlikten Başkanımıza Teşekkür
Elbistan Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Müdürü Nuh Yılmaz, Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’ü ziyaret ederek, katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.
   
Belediye Başkanımız Canlı Yayına Katıldı
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, Bahar Tv’de canlı yayına katılarak, Bahar Tv sunucusu Hami Fiskeci’nin sorularını yanıtladı.
   
Engelliler Derneği'nden Belediye Başkanımıza Ziyaret
Türkiye Beyazay Engelliler Derneği Elbistan Şube Başkanı Gökhan Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret ettiler.
   
Elbistanlılar Derneği’nden Başkanımıza Ziyaret
Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Elbistanlılar Derneği (Elbistanlılar Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) Başkanı Hamit Dağ ve Yönetim Kurulu Üyesi Zarı Aslan Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret etti.
   
Belediyemizce 15 Bin Kandil Simidi Dağıtıldı
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’ün talimatı ile Mevlid Kandili nedeniyle kandil simidi dağıtımı gerçekleştirildi. 3 ayrı noktada gerçekleştirilen dağıtımda 15 bin adet kandil simidi dağıtıldı.
   
Belediye Başkanımızdan Kandil Mesajı
Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük, bu gece idrak edeceğimiz Mevlid Kandili vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Küçük mesajında Elbistanlı hemşerilerimizin Mevlid Kandilini kutladı.
   
Şampiyonlara Belediye Başkanımızdan Tebrik
Elbistan Belediyespor U-19’larda elde ettiği şampiyonluk başarısını, Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret ederek paylaştı.
   
Elbistan Belediye Başkanımıza Plaketli Teşekkür
Elbistan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, okul aile birliği ve yönetimi, kız öğrenci yurduna desteklerinden dolayı Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret ederek, teşekkür plaketi takdim ettiler.
   
Vekilimiz Nevzat Pakdil’den Elbistan’a Ziyaret
Türk Parlamenterler Birliği Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, bir dizi ziyaret için Elbistan’a geldi. Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük tarafından Ekinözü yol ayrımında karşılanan Nevzat Pakdil ile birlikte, Hastane ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.
   
Vekilimiz Nevzat Pakdil’den ve Belediye Başkanımızdan Esnaf Ziyareti
Türk Parlamenterler Birliği Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, bir dizi ziyaretler için geldiği Elbistan’da, Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük ile birlikte esnafları ziyaret etti.
   
Belediye Hayvan Borsası Açıldı
Elbistan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğümüzce 13 Kasım 2012 tarihinde ilçemizde görülen şap hastalığı nedeniyle kapatılan Hayvan Borası, gerekli temizlik ilaçlama ve dezenfeksiyon sonrası 14 Ocak 2013 tarihinde itibaren açılacaktır.
   
Elbistan Belediyesi Sokak Hayvanlarını Aç Bırakmadı
Elbistan bu yıl, son yılların en soğuk ve karlı kış mevsimini yaşarken, bu soğuk havada ekmek ve su bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına Elbistan Belediyesi’nden yardım geldi. Belediyemiz tarafından Belediye Başkanımız Sayın Av. Durmuş Küçük'ün talimatları ile şehrin değişik yerlerine yemleme üniteleri bırakıldı. Bu bırakılan yemleme üniteleri yazlı kışlı aç ve susuz kalan sokak hayvanlarının beslenmesi için bir odak haline gelmiştir.
   
Karla Mücadele Ekibimiz 24 Saat Hizmet Veriyor
Ülke genelinde etkisini gösteren kar yağışı ilçemizde de etkili olurken Elbistan Belediyesi kar temizleme ekibince 3 gündür süren yoğun çalışma ile ilçe genelinde yollar temizleniyor.
   
Çarşı Atik Camii’ndeki Şadırvan Sorunu Giderildi
Geçtiğimiz aylarda Çarşı Atik Camii’nde bulunan Şadırvan’ın atık su şebekesinde meydana gelen arıza nedeniyle, bakım ve onarım yapılması için Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden istenen iznin gelmesi ile birlikte, Elbistan Belediyesi ekiplerince yapılan çalışma ile sorun giderildi.
   
AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal’dan Belediyemize Ziyaret
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal, Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük’ü ziyaret etti. Belediye çalışmaları hakkında Mahir Ünal’a bilgi veren Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük, kısa bir süre sonra Elbistan’a 4 yeni halk otobüsü kazandıracaklarını ifade etti.
   
Belediyemizden 3 Yeni Araç Daha
Belediyemiz tarafından, vatandaşlara yapılan hizmetlerin daha da hızlı ve kaliteli olarak ulaşması amacı ile hizmet parkımıza 2 adet kamyon ve 1 adet kar kürüme aracı olmak üzere 3 yeni araç daha ekledik.
   
Belediyemizden Mezarlıklara Ücretsiz Fidan Dağıtımı
Elbistan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce yapılan bir organizasyon ile ilçe genelinde bulunan tüm mezarlıklarda çam fidanı dağıtımı gerçekleştirildi. Dağıtılan fidanlar ise mezar sahiplerinin yakınlarınca mezarlıkların yanına dikildi.
   
Mezarlıklar Fidanlarla Güzelleşiyor
Elbistan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce yapılan bir organizasyon ile 16 Aralık Pazar günü ilçe genelinde bulunan tüm mezarlıklarda çam fidanı dağıtımı yapılacak. Dağıtılan bu fidanlar ise mezar sahiplerinin yakınlarınca mezarlıkların yanına dikilecek.
   
TKDK 8. Başvuru Çağrı İlanı
Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu 8. Başvuru Çağrı İlanını yayınladı
   
Belediye Başkanımıza Teşekkür Ziyareti
Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Elbistan Temsilcisi Faruk Gürbüz, Elbistan Belediyemiz tarafından Elbistan da bulunan bir köprüye Hamid-i Veli Köprüsü ve bir caddeye Osman Hulusi Efendi Bulvarı isminin verilmesi nedeniyle Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’e teşekkür ziyaretinde bulundu.
   
Belediyemizce İsmi Verilen Hamid-i Veli Köprüsü Açılışı Yapıldı
Elbistan Belediyesi olarak yaklaşık 3 buçuk yıl önce başlattığımız Ceyhan Nehri restorasyonu kapsamında yeniden yapılandırılan Ceyhan Nehri üzerindeki köprüye, Hamid-i Veli Köprüsü ismi verilirken, Azerbeycan Caddesi’nin ismi de Osman Hulusi Efendi Bulvarı olarak değiştirildi. Köprünün açılışını ise düzenlenen bir törenle Hulusi Efendi Vakfı Genel Başkanı Hamit Hamidettin Ateş yaptı.
   
Belediyemizden 20 Bin Vatandaşımıza Aşure Dağıtımı
Elbistan Belediyemiz tarafından, Muharrem Ayı içerisinde bulunan Aşure Günü vesilesiyle ilçe genelinde kurduğu 6 ayrı noktada, 20 bin vatandaşımıza aşure dağıtımı gerçekleştirdi.
   
Emniyet Müdüründen Başkanımıza İadeyi Ziyaret
Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’e iadeyi ziyarette bulundu.
   
Belediyemiz Baca Temizleme Ekibi Çalışmalarını Sürdürüyor
İlçemiz genelinde hem hava kirliliğini azaltmak hem de olası bir soba zehirlenmesinin önüne geçmek amacı ile Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük’ün talimatı kurularak hizmet veren baca temizleme ekibi, çalışmalarını hız kesmeden sürdürürken kısa zamanda 400 evin bacası temizlendi.
   
Elbistan’da Sel ve Su Baskını Tarihe Karıştı
Elbistan Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük, son günlerde ilçe genelinde yoğun bir yağış olmasına rağmen her hangi bir sel ve su baskını yaşanmadığını, bunun sebebinin ise göreve geldiğimiz günden bu güne kadar yapmış olduğumuz başarılı alt yapı çalışması olduğunu belirtti.
   
Belediyemizden Basın Açıklaması
Geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organlarında
   
Elbistan da Hava Kirliliği Denetimi
Geçtiğimiz yıl Elbistan Belediyemiz tarafından başlatılan ve hava kirliliğinin en aza indirilmesi çalışmaları kapsamında, Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Hasan Topak Elbistan’a gelerek Zabıta ekiplerimiz ile birlikte incelemelerde bulundu.
   
Kültür Ocağı Gazetesi Yayın Hayatına Başladı
Elbistan Belediyesi Kültür Ocağı tarafından hazırlanan Kültür Ocağı Gazetesi yayın hayatına başladı. 2 haftada bir çıkacak olan gazete ile kültürel faaliyetler yer alacak.
   
Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük’ten AKEDAŞ’a Teşekkür
Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük, Elbistan’da yaşanması planlanan 4 gün elektrik kesintisini önlemek için gece gündüz çalışarak 1 günde sorunu çözen Elbistan AKEDAŞ Müdürü’ne ve personeline teşekkür etti.
   
Elbistan Belediyesi Kültür Ocağı’ndan Karakoç’u Anma Programı
Elbistan Belediyesi Kültür Ocağı tarafından düzenlenen programla, üstâd ve usta şair Abdurrahim Karakoç anıldı.
   
Elbistan Belediyesi’nden Otomatik Ödeme Talimatı Uyarısı
Elbistan Belediyesine su ihbarnamesi ödemeleri için bankalara verilen otomatik ödeme talimatında yapılan değişiklik nedeni ile, Elbistan Belediyesi’nce yazılı bir açıklama yapıldı.
   
Ceyhan Nehrine 5 Bin Adet Balık Bırakıldı
Ceyhan nehrinin yerli balığı olan kırmızı benekli (Dere Alabalığı) alabalığın nesli bilinçsiz avlanma neticesinde yok olma aşamasına gelmesi nedeniyle, Elbistan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce 5000 adet kırmızı benekli alabalık, Ceyhan Nehrine bırakıldı.
   
Elbistan Belediye Başkanı Av Durmuş Küçük’ten Doğalgaz Açıklaması
Geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın 11 il merkezi ve 5 ilçeye doğalgaz getirilmesi konusunda yaptığı açıklama sonrası kamuoyunda, Elbistan isminin olmaması eleştirilerini değerlendiren Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük, “Hiç kimsenin Doğalgaz’ın gelmesi konusunda tereddüdü olmasın” dedi.
   
Öğrencilerden Belediyemize Ziyaret
2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması ile yeni eğitim öğretim yılı açılışı kapsamında TOKİ Şehit Jandarma Er Levent Kuşoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri Elbistan Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Özcan’ı makamında ziyaret etti.
   
İHALE İLANI
   
TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU KIRSAL KALKINMA
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kırsal Kalkınma Programı Yedinci Başvuru Çağrı İlanı
   
Asfaltlama Çalışmaları Sekili Mahallesi’nde Devam Ediyor
Elbistan Belediyesi tarafından 11 Haziran 2012 tarihinde başlayan asfalt çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Asfaltlama çalışmaları kapsamında Sekili Mahallesi asfaltlaması devam ediyor.
   
ÇEVRE YOLU ASFALT ÇALIŞMASI BAŞLADI
Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük, Adnan Menderes Bulvarı’nın asfaltına başladıklarını ve 20 gün içerisinde tamamlayacaklarını söyledi.
   
TRAFİK IŞIKLARINDA DÜZENLEME
Elbistan Belediyesi Zabıta Müdürü Bahadır Özen, şehir merkezinde trafik ışıklarının daha sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi amacıyla yenilendiğini ifade ederek, aynı zamanda ışıkların altına geri sayım sayacı takılarak, sürücülerin daha dikkatli bir şekilde geçiş yapmalarına imkân verdiklerini söyledi.
   
ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANI Av.Durmuş KÜÇÜK'ten MEMURLARA SÖZLEŞME
Elbistan Belediye Başkanı Av.Durmuş Küçük, belediyede çalışan memurlarla toplu sözleşme masasına oturdu.
   
TÜRKİYEDE BİR İLK
TÜRKİYE’DE İLK OLUP 2.si Elbistan'da gerçekleşecek olan ultra maraton koşusunun, mesafe bakımından ''Avrupa'nın üçüncü ve dünyanın 5. uzun mesafeli koşusu'' olacaktır
   
126 km. 14,5 saat koştu ve başardı
Elbistanlı İbrahim Şahin, 2. Elbistan Ultra Maratonunda 126 kilometrelik parkuru 14.5 saatte koşarak, büyük bir rekora imza attı.
   
TEMİZELLER ELBİSTAN
Elbistan ve Sayın Başkanımız Av.Durmuş KÜÇÜK 'ü 29.10.2010 cuma günü saat: 19:00 'da Kanal Avrupada izleye bilirsiniz.
   
KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞI
Elbistan kent Konseyi Başkanı Nadir Adbay'ın istifasının ardından yerine Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Mükremin Yinanç getirildi.
   
BELEDİYE BİNAMIZ DAHA GÜVENLİ
Kayıt sistemi merkez ,de yaklaşık 3 ay görüntü depolayacak ve internet üzerinden istenilen yerlere ilave kayıt ve izleme imkanı sunacaktır.
   
RAHMİ ERAY YAYA KÖPRÜSÜ
Yaya köprüsü olarak 2. si tamamlanan Rahmi ERAY Yaya Köprüsü yapımı tamamlanarak montajı yapıldı
   
MEVLÜT BOZ'u ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI
6 yaşındaki Mevlüt Boz'u Elbistan Belediyesi Arama Kurtarma Ekibince 24-10-2010 pazar dan itibaren 30-10-2010 pazar gününe kadar hergün saat sabah 09:00 - akşam 20:00 a kadar arandı
   
ORHAN GAZİ MAHALLESİ Asfaltlanıyor
Elbistanda Asfaltsız yol Kalmaması için belediyemizce tüm calismalar devam etmektedir.
   
Pakistan Ağlıyor ve Vefa Bekliyor
Sayın Başkanımız Av. Durmuş KÜÇÜK ten çağrı
   
Tekke Köprüsü ve Ceyhan Nehrinin Islahı
Ceyhan Nehrinin Islahı devam etmektedir
   
Elbistan ile Pont-à-Mousson kardeş şehir oldu
Elbistan Belediye Başkanı Avukat Durmuş Küçük ile Fransa’nın Pont-à-Mousson Belediye Başkanı Henry Lemoine arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.
   
İTFAİYE HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 87. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Elbistan Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Götürler, itfaiye teşkilatının 87. yıldönümünü, itfaiye personeli ile birlikte kutladı.
   
Elbistan Belediye Başkanı Av.Durmuş KÜÇÜK , Belediye Personeliyle İftarda Buluştu
Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük, Belediye Çalışanları ile İftarda Bir Araya Geldi.
   
HALK EKMEK FABRİKASI inşaat tadilatına başlandı
HALK EKMEK FABRİKASI İnşaatı tadilatı için start verildi
   
Nikah Salonu Tadilatı
Belediye düğün salonu yanında olan eski Nikah Salonu genişletilerek ve yeni mimari tasarım ile şehrimize yakışır bir hale geliyor
   
PINARBAŞI PALMİYELERLE SÜSLENDİ
Pınarbaşı palmiyelerler süsleniyor
   
HAYVAN BARINAĞI
Hayvan barınağı için calismalar son hızı ile devam etmektedir.
   
ÇEVRE ORMAN BAKANLIĞI ÇÖP KAMYONU HİBESİ
ÇEvre ve Orman Bakanlığı Belediyemize Çöp Kamyonu Hibe Etmiştir.
   
Cadde Sokak Tabelaları değişiyor
tüm Şehrimizin Mahelle, Sokak ve Cadde Tabelaları değişiyor.
   
Tepebaşı (Barakalar) Asfalta Kavuştu
Belediyesi, asfalt çalışmaları kapsamında Tepebaşı caddesi (barakalar) olarakta bilinen yolu yeniden düzenleyerek, asfaltladı
   
Meydan Palmiyelerle süslendi
İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı Şehit Er Rahmi Koldan Parkı üzerinde bulunan dört adet aydınlatma direği üzerine gerçek şoklanmış palmiye ağacı giydirilerek çevre görselliğine bir görsellik daha katılmıştır.
   
İçme Suyumuz tescillendi
İçme Suyumuz tescillendi
   
Nikah Salonu yenileniyor
Yeni Nikah sarayı yapımı inşaatı başlayarak çalışmaları devam etmektedir.
   
Yazlık Öğretmen evi açıldı
Ceyhan Nehri kıyısında bulunan yazlık öğretmenevi çay bahçesi, belediyemiz tarafından alanı değiştirilmeksizin yeni mimari tasarımı ile tamamlanarak hizmete açıldı.
   
Yaya Köprüsü Tamamlandı
Ceyhan Nehri üzerine, yazlık öğretmenevi çay bahçesi civarına yaya köprüsü hizmete açıldı.
   
Çevre Yolu Çalışmaları
Çevre yolunda Yeraltı çalışmaları ,yağmur drenaj hattı çalışması başladı.
   
Belediyemizden Halka Kandil Simit'i İkram edildi
Kandil günlerinde vatandaşımıza kandil simiti ikramında bulunulduldu.
   
Belediyemiz'in Su Altı Arama Kurtarma ekibi Hazır
Elbistan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde Sualtı Arama ve Kurtarma Timi oluşturuldu
   
İlk defa Asfalta Kavuştu
Ceyhan Irmağı kıyısından Saraykent köprüsüne kadar olan kısmı tamamlayarak asfalt çalışmalarını şehrimizin değişik bölgelerinde sürdürmektedir.
   
Kent Konseyi Toplandı
Kent Konseyi 3. olağan genel kurul toplantısı Sayın Millet Vekilimiz Avni DOĞAN ve Sayın Başkanımız A v.Durmuş KÜÇÜK 'ün Katılımıyla ,Kervansaray dinlenme tesislerinde gerçekleştirildi.
   
Asfaltsız Yol Kalmayacak
ASFALTSIZ YOLUMUZ KALMAYACAK.
   
Köprü Çalışmalarına Devam
Tabak kaldıran köprüsü olarakta bildiğimiz yazlık öğretmen evi çay bahçesi civarındaki köprünün giydirme ve çevre düzenleme çalışması başladı.
   
HALKIMIZ İÇİN HALK EKMEK FABRİKASI ÇOK YAKINDA
Elbistan Belediyesi, halk ekmek fabrikası kuruyor.
   
Yeni JCB Hayırlı olsun
Belediyemize aldığımız her iş makinası, daha çok hizmet vermek demek diyerek yeni araç Filomuzun dahada genişleyeceği hakkında bilgi verdi
   
Ketizmen (Taşburun) 4 Şeritli yola kavuşuyor
TAŞBURUN (KETİZMEN) KÖYÜ ELBİSTAN GİRİŞİ DÖRT ŞERİT YOL YAPIMI ÇALIŞMALARI BAŞLADI
   
 
Aktif Ziyaretçi : 56
Toplam Ziyaretçi : 1829828
Sayfa gösterimi : 4151221
IP : 54.147.142.16
 
 Elbistan Belediyesi Basın Yayın 2018 | Bütün Hakları Elbistan Belediyesi'ne aittir.