Elbistan Belediyesi Facebook Sayfası
WebMail
 
Anasayfa Başkan Kurumsal Hizmetler Haberler Elbistan Multimedya Kent Rehberi İletişim RSS
E-Belediye'de borç sorgulama Kredi Kartı ile tahsilat başlamıştır.
HABERLER
400 Adet Küçük Çöp Konteynırı Monta Edildi
Elbistan Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş'ın ilçe genelinde başlattığı hizmet furyası kapsamında ilçe merkezine 400 adet küçük çöp konteynırı yerleştirildi.
   
Elbistan Belediyesi 2019-2020 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı
   
Belediye Başkanımızdan Genel Değerlendirme
16 Kasım 2018 tarihinden itibaren Meclis Üyeliği görevinden Elbistan Belediye Başkanlığı görevine başlayan Ahmet Tıraş geçirdiği 3 aylık hizmet dönemi hakkında yazılı bir açıklama yaptı.
   
Metruk Binalar Yıkılmaya Başladı
Elbistan Belediyemiz, Kahramanmaraş Valiliği, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Koordinasyonunda ilçe genelinde ki metruk binalar yıkılmaya başlandı.
   
Zabıta Müdürlüğümüz Bilinçli Tüketici Seminerlerine Başladı
Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü tarafından ilçedeki 21 okulu kapsayacak tüketici hakları ile ilgili bilinçlendirme seminerleri Elbistan İMKB Fen Lisesi’nden başladı.
   
Kent Müzesi’nde 1.500 Eser Sergilenecek
Elbistan Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş, restorasyon çalışmaları tamamlanan Elbistan Kent Müzesi’nde toplam 1.500 eserin sergileneceğini söyledi.
   
TBB'den Belediyemize Kamyon Hibesi
Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş'ın girişimleri ve Cumhur İttifakının Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör'ün desteği ile belediyemize kamyon hibe edildi.
   
Cumhurbaşkanı Yardımcı Fuat Oktay Elbistan'da
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mahir Ünal ve Kahramanmaraş Milletvekilleri ile seçim bürosu açılışı için Elbistan'a geldi.
   
Eğitimde Seferberlik Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Elbistan Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş'ın "Eğitimde Seferberlik" sloganı ile başlattığı ve ilçemiz genelinde ki okulların her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için yapılan çalışmalar kapsamında, okullara kitap dağıtımı devam ediyor.
   
Kent Müzesi Son Aşamaya Girdi
Kahramanmaraş Müzeler Müdürü Ahmet Denizhanoğulları ve Müze yetkilileri Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş'ı makamında ziyaret ederek, Kent Müzesinin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
   
Standımıza Ödül
Standımıza "EMITT 2019 Bölgenin Havasını En İyi Yansıtan Stand " Ödülü verildi.
   
Elbistan'ımıza 2 Büyük Müjde Daha
Elbistan Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile yaptığı görüşme sonrası, Besi OSB'nin yüzde 20 lik kullanma hakkı Elbistan'a devredilirken 30 Milyon Euro bedelinde ki Elbistan Atık Su Projesi'nin de 2019'un Mart ayında ihalesinin yapılması kararlaştırıldı.
   
Pınarbaşı'nda Kaynama Debisi 2.04'de Yükseldi
Elbistan Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş'ın girişimler ile başlayan Pınarbaşı temizlik çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Binlerce kamyon mil temizliği sonrası artan su kaynama derecesi saniyede 2.04 metre küpe yükseldi.
   
Hayvanlarımız İçin Bayat Ekmek Kutusu
Elbistan Belediyesi'nce şehrin birçok yerine yerleştirilen bayat ekmek kutuları ile sokak hayvanları da unutulmadı. Yerleştirilen kutulara aralıklarla bayat ekmekler bırakılacak.
   
Pınarbaşı'nda Yüzler Kamyon İle Mil Temizliği Yapılıyor
Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş'ın girişimler ile başlayan Pınarbaşı temizlik çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında yüzlerce kamyon mil temizlenerek Pınarbaşı'nın doğal yapısı tekrar gün yüzüne çıkacak.
   
Karla Mücadelemiz 24 Saat Esasına Göre Devam ediyor
Elbistan Belediyemiz ilçemiz genelinde yağan yoğun kar yağışı sonrası karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş ise çalışmaları sürekli yerinde inceliyor.
   
Kültürhan Projesi Yatırıma Alındı
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Elbistan’da eski askerlik şubesinin bulunduğu yere Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenerek yapılacak ‘Kültürhan’ projesi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın girişimleri ile 2019 yılı yatırım programına alındı.
   
Gri Koç Seminerimize Yoğun İlgi
Belediyemizin katkılarıyla düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan üniversite adayı ve Lise düzeyindeki öğrenciler için " Verimli ders çalışma teknikleri ve motivasyon" konulu seminer düzenlendi.
   
Elbistanın Sesleri Videomuz Yayınlandı
Elbistan Belediyemiz tarafından hazırlanan video klipte 3 farklı türkü ile Elbistan'ın tarihi ve kültürel dokusu tanıtıldı.
   
Karla Mücadele Çalışmalarımız
Belediyemiz karla mücadele çalışmalarını hız kesmeden devam ettiriyor. Çalışmalar ile merkez ve mahalle yollarında kapalı yol kalmamıştır.
   
Milletvekili Ahmet Özdemir'den Başkanımıza Ziyaret
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ile birlikte Elbistan Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş’ı makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.
   
Kaynaklarımız Bir Bir Hayat Dönüyor
Elbistan'ımızın İncisi, Gözbebeği Pınarbaşı'nda çalışmalarımız devam ediyor.
   
Hep Birlikte Pınarbaşı İçin
Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş, Pınarbaşı’nda yapılan temizlik çalışmaları hakkında, ilçemiz genelinde bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarına (STK), siyasi parti temzilcilerine ve vatandaşlarımıza bilgi verdi.
   
Pınarbaşı eski günlerine geri dönüyor
Belediyemiz tarafından başlatılan Pınarbaşını temizleme çalışmaları kısa sürede etkisini gösterdi. Gözler açıldı su tekrar kaynamaya başladı.
   
Pınarbaşı Temizleniyor
Elbistan Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş, DSİ Ekipleri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve KASKİ yetkililerimiz ile Pınarbaşı'nda hummalı bir temizlik çalışması başlattı.
   
1100 Fidan Toprak İle Buluştu
Belediyemizce organize edilen ve TEMA Vakfı ile Orman İşletme Müdürlüğünün katılımı ile gerçekleştirilen "Benimde Elbistan Dikili Bir Ağacım Olsun" programı kapsamında, Doğan Mahallesi Kıyan Tepesi'ne 1100 adet fidan dikimi gerçekleştirildi.
   
Eğitimli Gençlerimiz İle Yerli Ve Milli Ürünlerimiz Daha Da Gelişecektir
Elbistan Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş, AK Parti Gençlik Kolları tarafından organize edilen yerli ve milli ürünler sergisine katıldı. Tıraş, "Eğitimli gençlerimiz ile yerli ve milli ürünlerimiz daha da gelişecektir" dedi.
   
Yerli Malı Haftası Kutlamalarımız
Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Dilek Çevik ve Kadın Kolları yönetimi ile birlikte, Tanıtım Yatırım ve Türk Malları (Yerli Malı) Haftası kapsamında Çiçek İlkokulu ve Karaelbistan Osmangazi İlkokulu'nda düzenlenen programa katıldı.
   
Kriz Masası Çalışmaları İnceledi
Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Elbistan Belediye Başkanı Ahmet Tıraş ve Afşin DSİ Müdürü Halit Taşdelin tarafından oluşturulan kriz masası, ilçemizde yaşanan yoğun yağış sonrası alınan tedbir ve çalışmaları yerinde inceledi.
   
Belediyemiz Olası Sel Olayına Karşı Seferber Oldu
İlçemiz genelinde görülen yoğun yağış sebebiyle sel olasılığına karşı Elbistan Belediyemiz bir çok noktada seferber olarak önlemlerini arttırdı. Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş tüm çalışmaları takip etti.
   
"Bir Tane Yavrumuz Üşüse Bizim Ciğerimiz Üşüyor"
Belediyemizce ilçe genelinde ihtiyaç sahibi öğrencilerimize bot yardımında bulundu. Programda konuşan Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş, "Bir tane yavrumuz üşüse bizim ciğerimiz üşüyor" dedi.
   
Belediye Başkanımızdan Açık Pazara Ziyaret
Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş, Açık Sebze Meyve Pazarını ziyaret ederek esnaflar ile görüştü.
   
Kaldırım İşgali Denetimlerimiz
Elbistan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ile yapmış olduğu ortak çalışma ile ilçe genelinde kaldırım işgalini denetimlerini gerçekleştirdi.
   
Vatandaşlarımıza Salep İkramımız
Elbistan Belediyesi ilçede kan bağışı için bulunan Kızılay Kan Bağış ekibi ile yapmış olduğu ortak çalışma sonrası salep dağıtımında bulundu.
   
Belediye Başkanımız TKİ Personelini Dinledi
Elbistan Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş ve Elbistan AK Parti İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur ile beraber AK Parti İlçe Teşkilatında, Afşin-Elbistan A Termik Santrali ve Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) Kömür İşletmesi kurumlarının Çelikler Holding’e devri nedeniyle işçilerin yaşamış olduğu sorunları dinledi.
   
Halk Günü Programımız Devam Ediyor
Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş, Halk Günü programı kapsamında vatandaşlarımız ile buluştu.
   
6 Nokta Körler Derneği Ziyareti
Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş, AK Parti İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, Kadın Kolları Başkanı Dilek Çevik ve parti teşkilatı ile birlikte, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Elbistan 6 Nokta Körler Derneğini ziyaret etti.
   
Aday Tanıtım Toplantısı
Elbistan Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile birlikte Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tanıtım Toplantısına katıldı.
   
Meclis Üyelerimiz İle İstişare Toplantısı
Elbistan Belediyesi Meclis Üyeleri ile İstişare Toplantısı, Elbistan Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş'ın başkanlığında gerçekleştirildi.
   
Yol Yıkama Çalışmalarımız Devam Ediyor
Elbistan Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş'ın talimatı ile, ARMADAŞ tarafından yapılan doğalgaz çalışmaları sonrası kirlenen şehir meydanındaki yollar köpüklü su ile aralıksız yıkanmaya devam ediyor
   
Halk Günü'ne Yoğun İlgi
Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş tarafından başlatılan Halk Günü programına, Kamu Kurum Amirleri, Sivil Toplum Örgütleri ve vatandaşlarımız katıldı.
   
ARMADAŞ ve KASKİ’ye Verilen Hizmetin Ücreti Alınıyor
Elbistan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Cebrail Çatalbaş, ARMADAŞ ve KASKİ ile yapılan protokoller ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçların kullanımına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.
   
Protokolden Başkanımıza Hayırlı Olsun Ziyareti
Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık ve Elbistan İlçe Jandarma Komutanı Sinan Sert, Elbistan Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş'ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti ve yeni görevinde başarılar diledi.
   
Yollarımız Köpüklü Su İle Yıkandı
Elbistan Belediye Başkanımız Ahmet Tıraş'ın talimatı ile, ARMADAŞ tarafından yapılan doğalgaz çalışmaları sonrası kirlenen şehir meydanındaki yollar köpüklü su ile yıkanmaya başlandı.
   
Elbistan Başkan Vekili Ahmet TIRAŞ, yapılan hizmetleri yerinden inceledi.
Başkan Vekili TIRAŞ, Kış şartlarının giderek artmasından kaynaklanan sorunların baş göstermesi ve Elbistan Belediyesinin acil eylem planı çerçevesinde çarşı merkezi başta olmak üzere bazı köy ve kasabalarda yapılan çalışmaları yerinden inceledi.
   
Elbistan Belediye Başkan Vekili Öğretmenler Gününü Kutladı
24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında düzenlenen çelenk sunum programına Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet TIRAŞ katıldı.
   
Elbistan Spor'dan Hayırlı Olsun Ziyareti
Elbistanspor Başkan’ı Sertan Davdav, Teknik Direktör Mutlu Doğan, Yönetim Kurulu ve Futbolcular, Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş’a görevinde başarı dileklerini iletmek üzere ziyarette bulundular.
   
Belediye Başkan Vekilimizden Öğretmenler Günü Ziyaretleri
Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, AK Parti İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Dilek Çevik ile yönetim kurulu üyeleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Karamağra İlkokulu ve Elbistan Akşemsettin Sağlık Meslek Lisesi'ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Vekili Tıraş " İnşallah sizler bu vatana nice Recep Tayyip Erdoğanlar yetiştireceksiniz" dedi.
   
Elbistan Belediye Başkanlığı Taşeron İşçilerle İlgili Sınav Duyurusu
Elbistan Belediye Başkanlığı Taşeron İşçilerle İlgili Sınav Duyurusu
   
Elbistan Belediye Başkanlığı Taşeron İşçiler İle İlgili Ek Kararlar
ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI TAŞERON İŞÇİLER İLE İLGİLİ EK KARARLAR
   
Belediyemiz Taşeron İşçilerinin Ek Gelen Güvenlik Soruşturması Veya Arşiv Araştırması Durumları
Belediyemiz Taşeron İşçilerinin Ek Gelen Güvenlik Soruşturması Veya Arşiv Araştırması Durumları
   
Belediyemiz Taşeron İşçilerinin Güvenlik Soruşturması veya Arşiv Araştırması Durumları
BELEDİYEMİZ TAŞERON İŞÇİLERİNİN GÜVENLİK SORUŞTURMASI VEYA ARŞİV ARAŞTIRMASI DURUMLARI
   
SINAV KURULUNDAN SINAV SONUÇLARI DUYURUSU
İLGİ: 01.01.2018 TARİH 30288 SAYILI ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI'NIN KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA DAYALI HİZMET ALIM SÖZLEŞMELERİ KAPSAMINDA ÇALIŞTIRILMAKTA OLAN İŞÇİLERİN SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA VEYA MAHALLİ İDARE ŞİRKETLERİNDE İŞÇİ STATÜSÜNE GEÇİRİLMESİNE İLİŞKİN 375 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMENİN GEÇİCİ 23 VE GEÇİCİ 24. MADDELERİNİN UYGULANMASINA DAİR USUL VE ESASLAR TEBLİĞİ İLGİ TARİH VE SAYILI TEBLİĞE GÖRE ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI BÜNYESİNDE ÇALIŞAN HİZMET ALIMI ŞİRKET İŞCİLERİNDEN BAŞVURUSU KABUL EDİLİP SINAVA GİRENLERİN SINAV SONUÇLARI
   
SINAV KURULU DUYURUSU
İLGİ: 01.01.2018 TARİH 30288 SAYILI ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI'NIN KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA DAYALI HİZMET ALIM SÖZLEŞMELERİ KAPSAMINDA ÇALIŞTIRILMAKTA OLAN İŞÇİLERİN SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA VEYA MAHALLİ İDARE ŞİRKETLERİNDE İŞÇİ STATÜSÜNE GEÇİRİLMESİNE İLİŞKİN 375 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMENİN GEÇİCİ 23 VE GEÇİCİ 24. MADDELERİNİN UYGULANMASINA DAİR USUL VE ESASLAR TEBLİĞİ İLGİ TARİH VE SAYILI TEBLİĞE GÖRE ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINA BAGLI MÜDÜRLÜKLERDE HİZMET ALIMI YOLUYLA ÇALIŞANLARIN İLGİLİ MÜDÜRLÜKLER OLARAK SINAV YERİ, SINAV TARİHİ, SINAV SAATI VE SINAVA GİRECEKLERİN LİSTESİ EKDEKİ LİSTELERDE BELİRTİLMİŞTİR.
   
Belediyemizden Mardin'e, Gönül Köprüsü
Elbistan Belediyemiz ve Mardin Kızıltepe Ortaokulu arasında kurulan "Gönül Köprüsü Projesi" kapsamında, Mardin Kızıltepe Ortaokulu'nda kurulan kütüphaneye, Belediyemizce kitap hediye edildi.
   
ÖNEMLİ DUYURU
Önemli Duyuru
   
 
Aktif Ziyaretçi : 31
Toplam Ziyaretçi : 1906167
Sayfa gösterimi : 4408086
IP : 52.206.226.77
 
 Elbistan Belediyesi Basın Yayın 2019 | Bütün Hakları Elbistan Belediyesi'ne aittir.