Başkan Erkan Gürbüz, Elbistanın ekonomik ve sosyal dokusu canlanıyor”
Başkan Erkan Gürbüz, Elbistanın ekonomik ve sosyal dokusu canlanıyor”

Elbistan Belediye Başkanı Erkan Gürbüz, Rezerv alanı olarak ilan edilen Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ile Hacı Esat Efendi Caddesi arasında kalan bölgede, ihale sürecinin tamamlandığını ve çalışmaların kısa sürede başlayacağını söyledi. 

Yüz yılın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat depremlerinin, şehrimizde ve halkımızda bıraktığı ekonomik ve psikolojik hasarları gidermek üzere şehir ve ticaret merkezleri ile ilgili önemli bir adım atılmış durumda
Çevre Şehircilik Bakanlığının 3’üncü grup 1’inci etap olarak nitelendirdiği 716 konut ve 140 dükkanın inşaat sürecinin başlayacağını ifade eden Başkan Erkan Gürbüz, “Kentin ekonomik ve sosyal dokusu yeniden canlanacak” dedi.

Rezerv alanı çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Belediye Başkanı Erkan Gürbüz, “Şehrimiz için kritik öneme sahip olan 6 Şubat depremlerinden ağır hasar gören şehir ve ticaret merkezleriyle ilgili önemli bir adım atılıyor. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ile Hacı Esat Efendi Caddesi arasında kalan bölgede, Rezerv alanı içinde bulunan 3’üncü grup 1’inci etap kapsamında 716 konut ve 140 adet dükkân inşaatının yapımına başlandı. Bu proje, depremin yol açtığı zararları onarmak ve şehri yeniden inşa etmek için atılmış büyük bir adım olarak çok önemli bir çalışma. Yapılacak inşaat, şehrin ekonomik ve sosyal dokusunu yeniden canlandıracak, iş yerlerinin ve ticaretin canlanmasını sağlayarak şehrin toparlanmasına katkıda bulunacaktır. Aynı zamanda 716 konut, depremin ardından mağdur olan vatandaşlarımıza güvenli ve modern bir yaşam alanları sunacaktır. Projenin hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanması için yetkililer ve inşaat ekipleri sıkı bir şekilde çalışmaktadır. Halkımızın güvenliği ve refahı için atılan bu adımların her zaman destekçisi ve takipçisi olacağız. Şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. Projelerin uygulamaları aşamasında mevcut gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Fotoğraf Galerisi

2023 Elbistan Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır. -- Copyright © 2022 Elbistan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü