Elbistanda kurban kesim alanları belli oldu
Elbistanda kurban kesim alanları belli oldu

Elbistan Belediyesi Kırsal Alan Tarım ve Hayvan Komisyonu tarafından kurban kesim alanlarını belirlendi. Vatandaşlar, belirlenen 10 farklı noktada kurban kesimini yapabilecek. Belirlenen alanlar dışında ise kurban kesimi yasaklandı.

Elbistan Belediyesi Kırsal Alan Tarım ve Hayvan Komisyonu, vatandaşların kurban ibadetini rahat ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirebilmeleri için kesim noktalarını belirledi. 

Buna göre, Elbistan’da 10 farklı noktada kurban kesimi yapılabilecek. İlçe genelindeki kurban kesim alanları şu şekilde olacak; Belediye Et Kombinesi, Canlı Hayvan borsası yanında bulunan boş arazi, Yeşilyurt Mahallesi Çok Programlı Lisesi yanı, Yeşilyurt Mahallesi Hacı Turaç Camii karşısı, Pınarbaşı Mahallesi Yaşarkent Sitesi Pazar yeri yanı, Pınarbaşı Mahallesi Elbistan Ortaokulu Arkası, Yeşilyurt Mahallesi Toki İlköğretim Okulu Bahçesi, Cihan Et Kombinesi, Kuzey Yıldızı Et Kombinesi, Kümbet Mahallesi Baha Sokak Futbol Sahası Yanı.

Başkan Erkan Gürbüz; gerekli tedbirler alındı

Elbistan Belediye Başkanı Erkan Gürbüz, kurban kesim alanlarında her türlü tedbirlerin alındığını belirterek; “Elbistan Belediyesi Kırsal Alan Tarım ve Hayvan Komisyonu üyelerimizce, kurbanlık kesimi için ilçe sınırlarımız içinde 10 farklı yer belirlendi. Kesim noktaların tamamında zabıta müdürlüğü ekiplerimiz gerekli denetimlerini yapacak. Elbistan Belediyesi ekipleri bayram boyunca halkımıza hizmet vermek için hazır bekleyecek. Komisyon üyelerimize çalışmalarında dolayı teşekkür ediyorum. Bu vesile ile başta Elbistanlı hemşerilerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Fotoğraf Galerisi

2023 Elbistan Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır. -- Copyright © 2022 Elbistan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü