Halk Günü Buluşmalar Mahallelerde devem edecek
Halk Günü Buluşmalar Mahallelerde devem edecek

Elbistan Belediye Başkanı Erkan Gürbüz, Halk Günü buluşmaları kapsamında bu hafta vatandaşların ayağına gitti. İlk olarak Tepebaşı, Esentepe, Battalgazi ve Cumhuriyet Mahallelerini ziyaret eden Başkan Erkan Gürbüz, mahalle muhtarları ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları yerinde dinledi.

Başkan Erkan Gürbüz, her mahallede yaptığı konuşmalarda, belediyenin vatandaşların ihtiyaçlarına en hızlı şekilde cevap vermek amacıyla çalıştığını vurguladı. "Mahallelerimizi ziyaret ederek vatandaşlarımızın sıkıntılarını, isteklerini ve önerilerini birinci elden dinliyoruz. Amacımız, halkımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve sorunlarına kalıcı çözümler üretmektir," dedi.


Belediye Başkanı Erkan Gürbüz, ziyaretlerin ardından yaptığı genel değerlendirmede, tüm mahallelerin yolundan, suyuna, doğalgazına kadar birçok eksikliği ve sorunu var. En kısa sürede bu eksiklikleri gidererek tüm mahallelere hak ettiği hizmeti sunacaklarını belirtti. Başkan Erkan Gürbüz açıklamasının devamında, "Halkımızla doğrudan temas kurmak, onların dertlerini ve beklentilerini dinlemek bizim için çok önemli. Bu amaçla her hafta Perşembe günü düzenlediğimiz Halk Günü buluşmalarımızı bu haftadan itibaren değiştirdik ve biz vatandaşlarımızın ayağına gitmeye başladık. Bu buluşmalar sayesinde sorunları yerinde tespit ediyor ve çözüme kavuşturmak için adımlar atıyoruz. Şu ana kadar gezdiğimiz Tepebaşı, Esentepe, Battalgazi ve Cumhuriyet Mahallelerimizin en büyük sorunlarının yol, doğalgaz ve su problemi olduğunu gördük. Yol ile ilgili sorunları çok kısa süre sonra çözüme kavuşturmak için çalışmalarımız başlayacak. Doğalgaz ile ilgili sorunların tamamını tek tek not aldık ve ARMADAŞ Müdürümüz ile görüşüp çözümün hızlanmasını sağlayacağız. Özellikle bazı mahallelerimizde yaşanan su kesintileri gibi konuları da Büyükşehir Belediye Başkanımız ile görüştüm ve sorunun çözümü için gerekli çalışmaları başlattıklarını belirtti. Belediye olarak, vatandaşlarımızın her zaman yanındayız ve onların daha iyi koşullarda yaşamaları için var gücümüzle çalışıyoruz," dedi.

Başkan Erkan Gürbüz'ün mahalle ziyaretleri, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı ve bu tür buluşmaların devam etmesi yönünde beklentiler dile getirildi. Belediye Başkanı Erkan Gürbüz, önümüzdeki haftalarda diğer mahalleleri de ziyaret ederek halkın sorunlarını dinlemeye devam edeceğini açıkladı.

Fotoğraf Galerisi

2023 Elbistan Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır. -- Copyright © 2022 Elbistan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü